Sony: Hledáme cestu, jak The Interview dostat k divákům

Sony Pictures hledá alternativní způsoby, jak dostat k divákům kontroverzní filmovou parodii The Interview pojednávající o atentátu na vůdce KLDR Kim Čong-una. Firma tento týden zrušila uvedení snímku do kin plánované na 25. prosince poté, co velké řetězce kin odmítly snímek kvůli bezpečnostním obavám promítat. 

Před plánovaným promítáním filmu varovala hackerská skupina označující se jako Guardians of Peace (Strážci míru), která dokonce nepřímo pohrozila teroristickými útoky podobnými těm z 11. září 2001. 

Šéf Sony Pictures Michael Lynton vyjádřil v rozhovoru se CNN naději, že veřejnost tento snímek nakonec uvidí. „Zkoumáme alternativy, které by nám umožnily vypustit tento film na jiné platformě,“ uvedla společnost. 

Lynton v pátek odmítl kritiku ze strany prezidenta Baracka Obamy, podle kterého firma učinila chybu, když ustoupila hrozbám a zrušila uvedení filmu The Interview do kin. Podle Lyntona neměla firma vzhledem k postoji provozovatelů kin jinou možnost. „Nevlastníme kina. Nemůžeme rozhodnout, zda se v nich film bude promítat,“ prohlásil Lynton. 

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) i prezident Obama v pátek oficiálně obvinili Severní Koreu z útoku na počítačové servery společnosti Sony Pictures. Hackeři se jen chvíli předtím písemně ozvali a uvedli, že ukradená data zůstanou v bezpečí, pokud firma setrvá u rozhodnutí nedat do kin film The Interview.

Newsletter