Soud s definitivní platností zrušil návrh na insolvenci Delta Capital

Vrchní soud v Praze s definitivní platností zrušil návrh na insolvenci Delta Capital a.s., mateřské společnosti SPM – Security Paper Mill a.s. Delta Capital (DC) doložila, že má dostatek finančních prostředků a aktiv pro uspokojení svých závazků. Vrchní soud upozornil na zneužití práva proti Delta Capital. 

Akcionáři Delta Capital oceňují, že české soudy postupovaly podle práva a insolvenční návrh byl Vrchním soudem v Praze definitivně zamítnut. Tímto krokem byly aktuálně ukončeny pokusy o poškozování dobrého jména celé skupiny a snahy o ovládnutí SPM – Security Paper Mill z jara tohoto roku.

„Rozhodnutím Vrchního soudu v Praze, v náš prospěch, skončilo více než šestiměsíční období právních bitev o budoucnost Delta Capital, SPM a ostatních firem ve skupině. Nyní se zaměříme na rozvoj a růst celé skupiny,“ uvedl Radim Pařík, CEO a předseda představenstva Delta Capital. 

Investiční skupina Delta Capital a.s. je dlouhodobě aktivní v oblasti private equity. Zaměřuje se na projekty nejen v seed či start-up fázi, ale také v tradičních oblastech, které mají vysoký obchodní potenciál. Skupina působí v několika evropských zemích a exportuje do více než 80 zemí světa. Doposud realizovala nákup a prodej společností v hodnotě stovek miliónů korun. Hlavní pilíře Delta Capital tvoří Document a IT Security, Medical, IT/služby a inovativní startupy

 

Newsletter