Soud uložil trenérovi Růžičkovi za zpronevěru peněžitý trest 400 tisíc Kč

Soud uložil hokejovému trenérovi Vladimíru Růžičkovi peněžitý trest 400.000 korun za zpronevěru půl milionu určeného pro klub Slavia Praha. Pokud Růžička částku nezaplatí, půjde na 16 měsíců do vězení. Dnešní verdikt není pravomocný. Růžička, kterému hrozilo až pět let za mřížemi a který kvůli kauze opustil funkci reprezentačního kouče, vinu odmítá.

Růžička podle obžaloby převzal na jaře 2012 a poté v květnu 2013 na zimním stadionu v Edenu sponzorský dar od podnikatele Miroslava Palaščáka, a to pokaždé 250.000 Kč. Peníze prý úmyslně nepředal klubu, ponechal si je ve své moci a nakládal s nimi jako s vlastními. Na Palaščákovu výslovnou žádost je vrátil až v listopadu 2014, kdy už v klubu nepůsobil, a to ze soukromého účtu své manželky.

Současný trenér extraligového Chomutova připouští, že peníze přijal. Do účetnictví klubu se podle něj částka nedostala proto, že Palaščák k ní měl ještě dodat potřebné dokumenty, což neučinil.

Státní zástupkyně pro Růžičku navrhovala podmíněný trest 1,5 roku s tříletou zkušební dobou a peněžitý trest 500.000 korun. Růžičkovi advokáti žádali zproštění viny, podle nich skutek nebyl trestným činem.

Hokejovou Slavii s nárokem na náhradu škody odkázal soudce Obvodního soudu pro Prahu 10 do občanskoprávního řízení.

Newsletter