Soud zamítl insolvenční návrh na firmu Vítkovice Mechanika

Krajský soud v Ostravě zamítl insolvenční návrh, který společnost PHR Estate ze skupiny Wetag podala na firmu Vítkovice Mechanika. Věřiteli se podle soudu nepodařilo prokázat, že je dlužník v úpadku. Vyplývá to z usnesení zveřejněného dnes na internetových stránkách www.justice.cz. Soud zatím nerozhodl o insolvenčním návrhu, který také v pátek podala společnost Wetag Invest rovněž ze skupiny Wetag na Vítkovice Power Engineering, další firmu ze strojírenské skupiny Vítkovice Machienry Group (VMG).

Soud uvedl, že insolvenční návrh odmítl, protože věřitel neuvedl skutečnosti, jež by prokazovaly, že existují další věřitelé, kteří mají vůči dlužníku závazky po lhůtě splatnosti, a že je dlužník v platební neschopnosti. Navrhovatel se proti tomuto usnesení může odvolat.

Radka Háčková, která zastupuje skupinu Wetag, dnes ČTK oznámila, že její pohledávka vůči společnosti Vítkovice Mechanika byla zaplacena v plné výši. Pohledávka činila podle jejího sdělení z minulého týdne 475.000 korun. „Od samého počátku jasně říkáme, že odkup vítkovických pohledávek je pro nás zajímavá obchodní příležitost. Úhrada první pohledávky v plné výši to jednoznačně potvrzuje,“ uvedla Háčková. Wetag podle ní jedná s dalšími věřiteli VMG o postoupení pohledávek v řádu desítek milionů korun.

Mluvčí Vítkovic Eva Kijonková už v pátek uvedla, že ani jedna společnost není v situaci úpadce a že skupina chce rychle doložit, že na zaplacení teoretických pohledávek má peníze.

Vítkovice Power Engineering patří k hlavním součástem skupiny Vítkovice Machinery Group. Skupina s více než 30 firmami loni měla obrat zhruba 14 miliard korun a konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Hlavním vlastníkem skupiny je Jan Světlík. Podniky ze skupiny zaměstnávají 8000 lidí.

Newsletter