Soukup se stal stoprocentním vlastníkem Media Master

Stoprocentním vlastníkem mediálního zastoupení Media Master se stal podnikatel Jaromír Soukup. Media Master nakupuje reklamní prostor pro vydavatelství Empresa Media, ve kterém má Soukup většinu. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Media Master historicky navazuje na zastoupení Arbo Media, které před několika lety obchodně zastupovalo například Českou televizi nebo Český rozhlas. Soukup první část podílu v této společnosti koupil v únoru 2014 a letos v dubnu se stal 100procentním vlastníkem. Media Master vedle Empresy zastupuje i desítky tištěných titulů a neexkluzivně i některé významné vydavatelské domy.

Soukup je majoritním majitelem největší tuzemské mediální agentury Médea, která ovládá podle hodnocení agentury RECMA zhruba třetinu trhu s nákupem reklamy v médiích. Zároveň je i většinovým vlastníkem mediální skupiny Empresa Media, vydávající deset tiskových titulů, například časopis Týden, Faktor S, Instinkt, Interview, Exkluziv nebo Sedmičku. Do jeho mediálního domu patří i televizní skupina TV Barrandov.

Newsletter