S&P 500 ukončila sérii drtivých porážek

Optimismus na amerických titulech následoval po klidnějším obchodování s ropou a lehce uklidněné situaci v Evropě. Tržní reakce na ostře sledovaný zápis z prosincového zasedání Federálního rezervního systému byly neutrální. Zápis naznačil, že nízká inflace by měla bránit zvýšení úrokových sazeb nejméně do dubna.

Index S&P 500 vzrostl o 1,16 %, přičemž největší růst zaznamenal obor spotřebního průmyslu. Nasdaq +1,26 % a Dow Jones +1,23 %.

Liz Ann Sondersová, hlavní investiční stratégka společnosti Charles Schwab řekla, že za růstem stojí především přeprodanost trhů z posledních několika dní. Akciový trh je stále „býčí“, avšak Sondersová varovala před zvýšenou volatilitou, která přináší častější a hlubší propady.

Bruce McCain, hlavní investiční stratég Key Private Bank, popisuje výrazný pokles ropy: „Je to jako hubnutí – pár kilo nás činí šťastnými, ale masivní úbytek hmotnosti v krátkém čase znamená, že je něco vážně špatně.“ Může se podle něj jednat o postupné zpomalování globálního růstu. Prozatím neexistuje žádný důkaz, že by se americká ekonomika chystala do recese.

Dnes byla v soukromém sektoru zveřejněna data o pracovních místech, kde jich za prosinec přibylo 241 000, zatímco čísla z listopadu byla revidována směrem nahoru. Analytici však varují, že čísla by měla být brána s určitou opatrností, protože nemají prediktivní hodnotu.

Výrazný nárůst zaznamenala společnost J.C. Penney, která vzrostla přes 20 % poté, co spotřebitelský řetězec oznámil, že jeho čtvrtletní výsledky budou na vyšší hladině předpovědi, která byla na úrovni 2 – 4 %.

Dařilo se i Wet Seal +140 %, když výrobce oznámil, že ukončí 338 obchodů a uvolní 3700 pracovních míst.

Akcie Intel Corp vzrostly poté, co generální ředitel Brian Krzanich představil nové produkty na veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas.

 

 

Newsletter