Spaceflow uspěl v evropském kole největšího světového akcelerátoru

Téměř tři sta zájemců ze střední a východní Evropy se přihlásilo do platformy MassChallenge pro podporu začínajících firem. Mezi deset nejlepších se dostal i český startup Spaceflow a jeho komunitní aplikace pro budovy.

Třiadvacet vybraných společností z dvanácti zemí střední a východní Evropy a Izraele se utkalo v minulém týdnu ve Varšavě. Program, který vyvrcholil soutěží startupů, se zaměřil i na setkání s investory a mentoring. Do dalšího kola, které se uskuteční v americkém Bostonu, postupuje deset firem.

Porota vybrala i český proptech startup Spaceflow, který nabízí aplikaci do prostředí budov. Aplikace umožňuje oboustrannou komunikaci nájemců a vlastníka, objednávku služeb, systém pro události a rezervaci vybavení v budově nebo sdílení, třeba spolujízdy z práce. Spaceflow tak sází na oživení komunity a větší propojení lidí s okolním prostředím.

„Účast v akcelerátoru ve Varšavě i Bostonu nám pomůže v hledání investic i v rozvoji na dalších trzích. Konkrétně se v tomto roce chceme zaměřit na londýnský trh s kancelářskými budovami. Některé kontakty bychom bez účasti na MassChallenge získávali obtížně,“ říká Lukáš Balík, spoluzakladatel Spaceflow.

V Praze funguje aplikace po 3 měsících přibližně na 5 % zdejších kancelářských budov. Mimo jiné ji využívají nájemníci kancelářských komplexů Danube House, Nile House a Amazon Court, kde sídlí firmy Deloitte, eBay nebo Heureka. Řešení používají i v budovách ve Vídni a v Londýně.

MassChallenge je jeden z největších startupových akcelerátorů na světě – v roce 2016 porotci posuzovali více než 4 000 přihlášek z celého světa a necelou desetinu z nich přijali organizátoři do 4měsíčního programu v Bostonu. Během 7 let podpořil MassChallenge více než 1 200 začínajících firem, které v investicích získaly více než 40 milard korun a díky nimž vzniklo 65 000 pracovních míst. Ve střední a východní Evropě akcelerátor kooperuje s Foundation for Technology Entrepreneurship a jeho partnery je i největší polská banka PKO Bank Polski nebo Visa. Soutěž probíhala pod záštitou polského Ministerstva rozvoje.

Spaceflow pozvedá komfort v budovách díky digitalizaci. Aplikace propojuje majitele, nájemníky, návštěvníky a lokální poskytovatele služeb. Zároveň je rozcestníkem pro všechny služby, které v budovách používáme: donáška jídla, coworking, akce a workshopy, sdílení aut nebo kol jsou dostupné na jedno kliknutí. Primárními klienty Spaceflow jsou vlastníci kancelářských komplexů, rezidencí, hotelů a dalších budov.

Newsletter