Revize HDP ČR za 4Q 2020 ukázala mezikvartální i meziroční zlepšení. Koruna díky nad očekávání lepším číslům posiluje pod 26,20 za euro. Zbytek regionu ve ztrátě, ovšem postupně ji snižuje. Asijské obchodování potvrdilo trvající převahu dolaru. Americká měna v zisku proti procyklickým měnám i euru.

Španělská policie odhalila gang nelegálních prodejců zbraní

Španělská policie zatkla devět členů mezinárodního gangu podezřelého z vydírání a nelegálního prodeje zbraní. Mezi zadrženými je i vůdce gangu, kterým je polský multimilionář a bývalý voják, uvedla dnes agentura AP.

Policie uvedla, že uskutečnila razii v luxusním domě na středomořském ostrově Ibiza, při které zatkla devět podezřelých včetně údajného polského vůdce. Gang pro páchání podvodů a uskutečňování podezřelého prodeje zbraní pravděpodobně využíval síť společností v Německu, Belgii, Francii a Británii.

Vůdce gangu španělská policie obvinila, že byl zapleten do prodeje více než 200.000 útočných pušek AK-47, raketometů a tanků do Jižního Súdánu během ozbrojeného konfliktu v této africké zemi.

Newsletter