Asijské obchodování přineslo mírné tlaky na silnější dolar. Dolarový index se obchoduje těsně pod hranicí 90,5 bodů, euro proti dolaru kolem úrovně 1,2130 EURUUSD. Měny regionu vykazují tlaky na oslabení. Koruna by v případě jejich pokračování mohla během dne atakovat 26,20 za euro.

Společnost Storyous chystá nabídku práce pro lidi, kteří přišli o místo v gastronomii

Gastronomové v celém Česku si v posledních měsících prochází těžkou zkouškou. Je více než jasné, že mnoho lidí (v některých případech doufejme dočasně) přijde o práci. Společnost Storyous, která vyvíjí technologie právě pro gastronomii, se jim proto teď snaží pomoci. Spouští program “Zachraň práci v gastru”, kde nabídne zaměstnání lidem, kteří v souvislosti s protiepidemickými opatřeními přišli o práci v gastronomii.

 „Chceme alespoň částečně podpořit ty, kteří přijdou v příštích týdnech o práci. V současné situaci to vůbec není chyba podniků, pokud musejí ukončit provoz. Ve Storyous rádi uvítáme lidi, kteří mají bezprostřední zkušenosti s gastro provozem. Poskytnou nám jedinečnou zpětnou vazbu na náš produkt i potřeby gastroprovozů a jejich zaměstnanců,” říká Igor Třeslín, ředitel Storyous.

Ve Storyous jsou právě nyní připraveni zaměstnat lidi, kteří přišli o práci v gastronomii. Do chodu společnosti se zapojí v rámci obchodního nebo produktového týmu, který v současné době poskytuje restauracím zejména digitální menu a online systém na objednávání jídla s sebou za nesrovnatelných podmínek oproti klasickým rozvozovým společnostem. „Provize za zprostředkování je pro jídlo s sebou v aplikaci OneMenu pouze 3-4 %, oproti běžným zhruba 40 %, které si účtují rozvozové služby. To je samozřejmě mnohem výhodnější pro restaurace, které mohou tímto způsobem přijímat větší množství objednávek za lepších podmínek,” vysvětluje Igor Třeslín.

Společnost se dlouhodobě zasazuje o digitalizaci tohoto sektoru. Zejména v souvislosti s pandemii digitalizace nepředstavuje pouze profesionalizaci provozu, ale také zvýšenou hygienu a bezpečnost hostů i personálu.

 „Digitální technologie jsou bezkontaktní a bezpečné. Chceme co nejvíce lidem nabídnout možnost objednat si i zaplatit jídlo z domova a v restauraci si jej pouze vyzvednout. A podpořit tak velmi efektivně propojení restaurací a jejich hostů. Restaurace budou stále více potřebovat digitální řešení, které jim urychlí a zlevní provoz a právě proto chceme rozšířit i náš obchodní tým,” komentuje Igor Třeslín. Dle jeho názoru budou restaurace potřebovat komplexní řešení, které dokáže přijímat online objednávky pro rozvoz i jídlo s sebou a pro konzumaci v restauracích nabízí možnost digitálního menu a objednání i placení z mobilu hosta. „A v neposlední řadě nás bude těšit, pokud pomůžeme alespoň pár lidem, kteří v souvislosti s pandemii přišli o zaměstnání,” uzavírá Igor Třeslín.

Na pozice se mohou lidé hlásit sami, nebo je mohou doporučit kolegové či bývalý zaměstnavatel. Více informací naleznete na webu zachrangastro.cz.

Společnost Storyous vznikla jako start-up v roce 2012. Od roku 2015 vytváří komplexní restaurační systém, který zjednodušuje každodenní úkony spojené s gastronomickým provozem. Automatizuje procesy díky propojení s dodavateli nebo účetními a hotelovými systémy. Aktuálně zpracovává 10 procent obratu v české gastronomii. Kromě České republiky působí také v Polsku a Španělsku. Roční tržby společnosti dosahují téměř 60 milionů korun.

Newsletter