Spolupráce Bohemia Energy a Amper Holding potvrzena

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil společnosti Europe Easy Energy, která je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, koupi 100 % akcií ve společnosti Amper Market, a.s. Tímto krokem tak bylo potvrzeno strategické partnerství dvou významných energetických skupin – Bohemia Energy a Amper Holding, na českém trhu.

„Akvizicí jsme rozšířili zákaznické portfolio skupiny Bohemia Energy, ale daleko větší váhu přikládáme strategickému obchodnímu spojenectví s Amper Holding. To přinese užitek všem, tedy zákazníkům, oběma energetickým skupinám i celému trhu. Zároveň tím potvrzujeme naši pozici vyzyvatele a hybatele trhu,“ říká Jiří Písařík, předseda představenstva Europe Easy Energy a jednatel Bohemia Energy.

„Celý trh se postupně konsoliduje a koncentruje. Díky spojenectví s Bohemia Energy se posouváme blíže naší vizi stát se inovátorem energetických služeb v Česku,“ doplňuje Jan Palaščák, generální ředitel a předseda představenstva Amper Holding.

Značka Amper Market zůstane po začlenění do skupiny Bohemia Energy zachována. Bude pokračovat v dosavadní strategii dodávat elektřinu vyrobenou z významné části nezávislými decentralizovanými výrobci. V rámci skupiny Bohemia Energy bude poskytovat profesionální služby v oblasti nákupu a dodávky energií firmám, organizacím a veřejným dodavatelům.

Podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodával Amper Market k 31. červenci tohoto roku elektřinu 41 346 zákazníkům a plyn 803 zákazníkům. Celá skupina Bohemia Energy bude po začlenění Amper Market dodávat energií téměř 1,2 milionu zákazníků.

Zvažujete i Vy prodej nebo nákup společnosti?
Členem skupiny Roklen Holding a.s. je oddělení Roklen Corporate Finance, které poskytuje komplexní poradenské služby v oblasti prodeje a nákupu společností, pomoc při vstupu na kapitálový trh (IPO na trhu BCPP START) nebo při oceňování společností.
Mezi klienty Roklen Corporate Finance patří jak ryze tuzemské společnosti a jejich majitelé, tak i mezinárodní firmy s působností v České republice.
Více informací o Roklen Corporate Finance naleznete na www.roklencf.cz nebo si rovnou sjednejte schůzku na (+420) 236 071 606 nebo cf@roklen.cz.

 

Newsletter