Dolar se po ziskovém začátku týdne dostal pod tlak. Dolarový index klesl po hranici 90,7 bodů, euro proti dolaru sílí nad 1,2100 EURUSD. Tlaky na slabší dolar podporují procyklické měny. V zisku jsou i měny regionu. Koruna se obchoduje pod 26,15 za euro.

Srpnové zemětřesení v Itálii způsobilo škody za 190 mld. Kč

Na sedm miliard eur (téměř 190 miliard Kč) odhaduje italská vláda škody, které způsobilo ve střední části země srpnové zemětřesení. Vyplývá to z dokumentu, který Řím předložil Evropské unii spolu s žádostí o čerpání pomoci z Fondu solidarity. Informovala o tom dnes italská média.

Silné zemětřesení postihlo střední Itálii na konci srpna a znovu v říjnu. Odhady škod toho říjnového zatím k dispozici nejsou.

Na pomoc úřadů zůstává odkázáno asi 24.500 obyvatel střední Itálie. Země se pod jejich nohama přitom nepřestává třást. Dnes kolem 13:00 SEČ naměřili u města Ascoli Piceno v regionu Marche otřesy o síle 3,9 stupně.

Itálie získala přístup k penězům z Fondu solidarity EU po zemětřesení již v roce 2009, kdy zasáhlo okolí města L‘Aquila v regionu Abruzzo, a v roce 2012 po zemětřesení v regionu Emilia Romagna.

Newsletter