ST Energy nemůže dodávat elektřinu, neplatila firmě ČEZ

Pražská společnost ST Energy není schopna dodávat svým zákazníkům elektřinu, protože byla ukončena její rámcová smlouva s firmou ČEZ Distribuce. Zákazníci ST Energy mohou až půl roku odebírat elektřinu od společnosti ČEZ Prodej. ČTK to dnes oznámil mluvčí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Vladimír Černý. Změna se podle informací ČTK týká stovek zákazníků. ČEZ Distribuce podle mluvčího ČEZ Romana Gazdíka smlouvu ukončila, protože ST Energy jí dlouhodobě neplatila.

Rámcová smlouva mezi ČEZ Distribuce a ST Energy přestala platit k sobotní půlnoci, vyplývá z informací na webu operátora trhu s energiemi OTE. Mluvčí ERÚ Černý připomněl, že pokud se dodavatel dostane do problémů, dodávky energie zákazníkům se nepřeruší, protože je převezme takzvaný dodavatel poslední instance, v tomto případě firma ČEZ Prodej. K jinému dodavateli mohou odběratelé přejít zdarma během šesti měsíců.

Podle Gazdíka ST Energy rámcovou smlouvu s ČEZ Distribuce hrubě porušila. Firmy jednaly o nápravě, byl nastaven splátkový kalendář, ale i tak dluh stále narůstal, uvedl mluvčí ČEZ. Podobná situace je podle něj výjimečná, i když v poslední době nastala hned dvakrát.

Od středy 5. října nemůže zákazníkům dodávat elektřinu společnost Česká energie. Také tato firma podle serveru Seznam Zprávy neplatila společnosti ČEZ Distribuce za elektřinu a následně ani za rozvod zemního plynu. Dodavatele muselo změnit 6500 odběratelů České energie.

ST Energy je podle svých internetových stránek dodavatelem elektřiny a zemního plynu. Nabízí také výkup elektřiny, dodávky energetických zdrojů na klíč a zajištění energetických úspor. Na českém trhu působí od roku 1994, pod nynějším jménem začala podnikat před sedmi lety.

Newsletter