Stane se Stropnický v sobotu šéfem pražského ANO?

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) bude na sobotním sněmu kandidovat na předsedu pražského hnutí ANO. V textové zprávě to dnes potvrdil ČTK. Situace v Praze mu není lhostejná. Chce přiložit ruku k dílu, uvedl ministr, který je zároveň členem předsednictva hnutí ANO. Sněm bude v sobotu volit nového předsedu místo Radmily Kleslové, která v říjnu v návaznosti na mediální tlaky rezignovala. Předseda ANO Andrej Babiš už v pátek oznámil, že by si přál, aby v čele pražské buňky stanul právě Stropnický.

„Kandiduji proto, ze situaci v krajské organizaci i na magistrátu je třeba řešit, že jsem k tomu byl vyzván, že mi byla vyjádřena podpora, a protože mi vývoj v Praze samozřejmě není lhostejný,“ sdělil Stropnický. „Vstupoval jsem do hnutí, když mělo preference pod polovinou procenta. ANO pro mě není výtahem ke kariéře. Tu už jsem, dovolím si říct, udělal v minulosti. Hnuti je pro mě srdeční záležitost,“ doplnil.

V pražské politice působí za Stranu zelených Stropnického syn Matěj, který byl do říjnového odvolání náměstkem primátorky Adriany Krnáčové z ANO. Jeho návrat do rady, který požadují zelení, Babiš minulý týden označil za nepřijatelný. Jak se vyvine situace ve znesvářené pražské koalici ANO, ČSSD a Trojkoalici, zatím není jasné. Další koaliční schůzka bude v úterý. Kromě problémů v koalici se na povrch stále více dostávají informace o nejednotě zastupitelů za ANO. Podle některých informací se klub rozdělil na lidi nakloněné primátorce a na příznivce předsedy klubu, odvolaného radního Michala Haška, který je považován za blízkého spolupracovníka Radmily Kleslové.

Hnutí ANO v loňských podzimních volbách v metropoli zvítězilo. Spolu s ČSSD a Trojkoalicí získalo v zastupitelstvu těsnou většinu jednoho hlasu.

Newsletter