Start Česka na MS v hokeji byl nejsledovanějším pořadem televizí

První zápas českých hokejistů na mistrovství světa byl v pátek večer na kanálu ČT sport nejsledovanějším pořadem tuzemských televizí. Sledovalo ho přes 29 procent diváků. ČTK to dnes sdělila mluvčí České televize Alžběta Plívová. Druhým nejsledovanějším pořadem byl podle údajů agentury Nielsen Admosphere animovaný film Na vlásku v televizi Nova se 14 procenty diváků.

Úvodní zápas Čechů na mistrovství světa v Paříži s obhájcem titulu Kanadou, který tuzemský tým prohrál 1:4, sledovaností výrazně překonal ostatní tři páteční zápasy. Duel Švédsko – Rusko sledovalo odpoledne zhruba 15 procent diváků, zápas USA – Německo asi devět procent a zápas Finsko – Bělorusko přibližně sedm procent lidí.

Přes vysokou sledovanost v porovnání s ostatními pátečními pořady ale letošní start českého týmu na mistrovství světa mírně zaostal za loňským. První zápas českých hokejistů na mistrovství světa v roce 2016, který začínal také v pátek večer, totiž tehdy sledovalo podle údajů na webuČT přes 34 procent diváků.

Dnes čeští hokejisté odehrají na mistrovství světa druhý zápas, a to proti Bělorusku, které v pátek podlehlo Finsku 2:3. V pařížské hale Bercy nastoupí Češi v 16:15.

Newsletter