Startují ZonkyTalks, rozhovory s osobnostmi české inovativní byznysové scény

Myšlenky, o kterých stojí za to mluvit. Inspirativní rozhovory i debaty s osobnostmi českého byznysu. Lidé lidem o svých inovativních nápadech. To jsou ZonkyTalks – nová obsahová platforma, kterou spustila fintechová společnost Zonky. Postupně v ní nabídne rozhovory zaměřené na inovace, technologie, digitalizaci i osobní nebo byznysový rozvoj. ZonkyTalks volně navazují na soutěž Zonky Innovation Awards, která dvakrát po sobě ocenila nejmodernější české technologické služby šetřící lidem peníze i čas.

„I v příštím roce chceme pokračovat v podpoře inovativních firem, které jsou nějakým způsobem revoluční na našem českém trhu. S tím máme bezprostřední zkušenost. Bylo to právě Zonky, které před několika lety přineslo výraznou změnu v oblasti finančních služeb,” vysvětluje PR manažerka Zonky Denisa Morgensteinová. „Pokud firmy dokážou svými technologiemi ušetřit čas i peníze, mělo by o nich vědět co nejvíce lidí. Právě ZonkyTalks tu budou pro všechny, kteří chtějí víc než jen běžnou službu. Věříme také, že myšlenky našich hostů inspirují i další podnikavé lidi a inovativních firem bude přibývat,” doplňuje.

ZonkyTalks navazují na Zonky Innovation Awards, kterou společnost organizovala v letech 2019 a 2020. Soutěž oceňovala inovativní služby, které dokázaly zákazníkům ušetřit čas, peníze i zdroje. V hlavní kategorii letos vyhrála firma Rohlík.cz, jejíž CEO Petr Pavlík je jedním z prvních hostů ZonkyTalks. Pozvání přijal také zakladatel a CEO Creative Dock Martin Pejša. Mezi dalšími hosty bude Hendrik Meyer, který řídí portál Bezrealitky.cz, známá osobnost vývojářského světa Roman “Dagi” Pichlík ze společnosti Ataccama nebo Aleš Černý. Ten v Zonky šéfuje riskovému oddělení a stál u zrodu nové služby Osobní skóre.

Finančně-technologickou službu Zonky provozuje společnost Benxy s.r.o., za kterou stojí nejvýznamnější česká investiční skupina PPF. Zonky už poskytlo lidem půjčky v hodnotě přes 13 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů. Dnes tak Zonky plně konkuruje bankovním společnostem na trhu se spotřebitelskými úvěry. Úspěch Zonky je od začátku založen na férovém přístupu a využití nejnovějších technologií, díky kterým je Zonky atraktivní prozákaznickou firmou s rychlými a jednoduchými procesy pro vyřízení půjčky. Mnohé bankovní instituce se fungováním Zonky inspirují, společnost se tak podílí na kultivaci českého finančního trhu. V roce 2019 získalo Zonky ocenění Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček. V témže roce Zonky znovu obsadilo druhé místo v Indexu odpovědného úvěrování, který vydává nezisková organizace Člověk v tísni. Letos Zonky obě umístění obhájilo, služba také vyhrála Zlatou korunu v kategorii Fintech.

Newsletter