Americké reálné sazby měřené proti inflaci ochráněnými dluhopisy klesají. Dolar v návaznosti na to obrací proti euru do ztráty nad 1,1610 EURUSD. Měny regiony americké dění nezatěžuje. Zlotý a koruny posiluje, přičemž domácí měna se posunula pod 25,70 za euro.

Startup World Cup & Summit: 160 startupů a boj o 35 mil. a o Silicon Valley

Již 160 startupů z 23 středoevropských a východoevropských zemí se přihlásilo do regionálního kola celosvětové startupové soutěže Startup World Cup 2018 (SWC18), které proběhne v rámci konference Startup World Cup & Summit (SWCS) v Praze. Říjnová konference, za kterou stojí startup inkubátor UP21 a akcelerátor Air Ventures, nabídne českým startupům unikátní příležitost porovnání se zahraniční konkurencí. Doposud zaslalo do soutěže přihlášku 53 českých a 107 zahraničních mladých firem, které se přihlásily prostřednictvím stránek swcsummit.com. Přihlášky je možné zaslat do 12. září, konference se koná 17. října v paláci Lucerna, vstupenky jsou již nyní v prodeji. Organizátoři očekávají, že by celkový počet soutěžících mohl překonat 250, pomoci tomu má také 43 partnerů, především startupových inkubátorů, investičních fondů nebo coworkingových center.

Do finále regionálního kola SWC18 postoupí na základě hodnocení odborné poroty 9 startupů. O desáté místo se utkají zbylé startupy z TOP50. Pro těchto 41 firem bude v prostorách Lucerny připravena speciální „Pitch zóna“, kde si mohou vyzkoušet prezentovat za zavřenými dveřmi svůj obchodní model před ostřílenými investory. Kromě cenné zkušenosti dostane jeden startup od mezinárodních investorů divokou kartu a možnost soutěžit v tentýž  den o cestu do Silicon Valley.

Nejlepší poletí do Silicon Valley, tři vybraní se objeví na Fundliftu

Nejlepší startup, který vyjde z hlasování odborné poroty, získá možnost prezentovat své řešení v americkém Silicon Valley, kde vítěz získá milion dolarů v investici. Odborná porota z TOP 50 vybere také tři nejlepší. Ti získají možnost crowdfundingové kampaně na Fundliftu. „Tyto startupy mají přímo zajištěné zveřejnění kampaně na Fundliftu a nebudou tak muset procházet náročným výběrovým řízením, které je na Fundliftu běžné,“ říká organizátor a CEO Air Ventures Václav Pavlečka. „Vzhledem k úspěšnosti našich kampaní lze očekávat, že takto každý ze startupů může získat investici ve výši 200 tisíc dolarů, což je dlouhodobý průměr získaných finančních prostředků na naší platformě,“ dodává za Fundlift jeho CEO Radek Musil.

Vstupenky i prezentační stánky pro startupy výhodně

Startupy z TOP 50 získávají jednu vstupenku na konferenci. Pro ostatní soutěžící startupisty jsou připravené vstupenky za cenu 990 Kč. Nesoutěžící startupy si pak mohou své místo zajistit za cenu 2 500 Kč v rámci first round, následně pak za 4 500 Kč. Startupy si také mohou zakoupit místo na prezentačních stáncích v hlavním sále, jejichž součástí jsou dvě vstupenky, a to za 9 900 Kč v rámci early bird, cena se bude následně zvyšovat na 12 500. Všechny vstupenky jsou dostupné na stránkách konference.

Více o Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit (SWCS) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a nalézt 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají 18. 5. 2018 ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční, ryze českou konferencí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu a zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com až po korporátní kapitány Andre Wehnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.

Více o UP21

Inkubátor, který podporuje lidi s jiskrou v oku a jejich projekty. Všichni lidé, kteří se okolo UP21 pohybují, se řídí společnými hodnotami, které pomáhají posouvat projekty rychleji tím správným směrem. U startupistů se zaměřuje na jejich osobní rozvoj. Má unikátní metodologii vzdělávání, kterou rozvíjí s odborníky přímo ze Silicon Valley. Zrychluje tak cestu startupisty za jeho cíli a k jeho vlastní svobodě. Více na www.up21.com.

Více o Air Ventures

Air Ventures je inovativní fond a startupový inkubátor, který se zaměřuje především na projekty v rané fázi existence. Air Ventures investuje a inkubuje mladé firmy s nadšenými a talentovanými týmy, a to z celého regionu střední a východní Evropy. Více informací naleznete na airvcs.com.

Newsletter