StartupJobs Newsroom přináší ty nejzajímavější informace ze světa startupů. Nyní se redakce rozrůstá o dvě nové posily

Newsroom portálu StartupJobs vydal za minulý rok 271 článků a stal se trvalým zdrojem informací ze světa startupů. Magazín plánuje pro rok 2021 ještě větší aktivitu a nové formáty, které čtenářům přinesou pohled do tohoto světa z jiného úhlu. Redakce vedená Václavem Langem se rozšíří o dvě nové posily. První z nich je Šárka Mrázová, ta má více než 16 let zkušeností ve zpravodajských médiích a působila mimo jiné v ČTK či Hospodářských novinách. Druhou je redaktorka Anna Jurečková, jež má zkušenosti ze Seznamu, Hospodářských novin či Českého rozhlasu.

„Letos jsme se rozhodli opět posunout laťku a zvýšit kvalitu, kterou svým čtenářům přinášíme. Více článků a nové formáty si žádají rozšíření týmu. Proto jsme přijali dvě skvělé novinářky, aby nám s tím pomohly. Těším se na naši spolupráci,“ říká Václav Lang, šéfredaktor StartupJobs Newsroom.

Dvě nové posily

Šárka Mrázová je velice zkušená novinářka, která v oboru působí téměř 16 let, mimo jiné v ČTK, Hospodářských novinách, Právu či Aktuálně.cz Zajímá se o vědu, životní prostředí a inovace a rozvoj vzdělávání. Šárka se zhostí úlohy hlavní editorky, takže bude pomáhat Václavu Langovi s obsahovou stránkou, editovat články a vůbec obsahově řídit redakci, tak aby se on v pozici šéfredaktora mohl věnovat strategickému rozvoji.

Anna Jurečková je mladá novinářka, která má již řadu zkušeností z předních českých médií. V roce 2016 absolvovala stáž v HN, kterou proměnila v pozici juniorní redaktorky a editorky. Má také zkušenosti ze Seznamu či Českého rozhlasu. Ráda se věnuje tématům udržitelnosti, umělé inteligenci nebo ženám ve vědě a v byznyse. Hledá zajímavé příběhy, které se za firmou či produktem často skrývají.

Stávající tým

„Všichni členové redakce se pravidelně pohybují v terénu, takže i před pandemií jsme pracovali často remote. Nemáme tedy žádné problémy se změnou režimu a fungujeme pořád efektivně, protože jsme takto naučeni pracovat. Oproti ostatním médiím, kde byli novináři zvyklí pravidelně docházet do redakce, to je určitě výhoda,“ vysvětluje Lang.

Newsroom vznikl v roce 2018 a od té doby ho vede šéfredaktor Václav Lang. Václav necelých deset let pracoval jako politický reportér v největších českých mediálních domech. Má na starosti chod redakce, obsahovou linku, ale do Newsroomu také pravidelně přispívá svými texty.

Mezi další důležité tváře redakce patří například Zuzana Keményová a David Budai. Oba se kromě psaní pro Newsroom aktivně věnují i dalším činnostem. Zuzana pracuje 12 let jako redaktorka HN a vedle toho píše pro Newsroom o projektech, které jí dávají smysl a které mají ambice měnit svět. Má na starosti zejména environmentální témata a je také specialistkou na rozhovory se startupovými osobnostmi. Tento rok se zaměří na exkluzivní rozhovory se zásadními osobnostmi české startupové scény, na které se můžeme těšit už brzy. David začal pracovat v médiích již při studiích na Univerzitě Palackého v Olomouci. Prošel řadou velkých redakcí, poslední štací před odchodem na volnou nohu a působením v Newsroomu bylo zpravodajství Blesku. Pokud se zrovna nevěnuje práci pro startupový magazín, píše knihy.

O StartupJobs

StartupJobs je platforma pro startupy, kterým pomáhá rozrůst se o ty správné lidi, uchazečům o práci zprostředkovává jejich vysněnou pozici.

Newsletter