Startupová akce roku už zná všechny keynote speakery

Světoznámý autor mimořádně úspěšné knihy Designérem vlastního života (Designing Your Life), kterou noviny New York Times označily za absolutní bestseller a která pomáhá tisícům lidí na celém světě realizovat jejich životní sny, míří v dubnu do Prahy. Dave Evans se společně s dalšími světovými jmény objeví 10. dubna 2019 na řečnickém pódiu velkého sálu Kongresového centra v Praze. Stane se tak při příležitosti konference Startup World Cup & Summit (SWCSummit), která bude historicky prvním evropským finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2019, akce, která má kromě vyhlášení vítěze evropského kola soutěže za cíl také propojení nadějných inovátorů s investory i mentory napříč celým kontinentem.

Startupy mohou poslat přihlášku do soutěže do 20. února

Evans je posledním z hvězdné pětice hlavních řečníků, těmi dalšími budou CEO běžecké aplikace Strava a bývalý viceprezident Instagramu James Quarles, CEO společnosti Avast Vince Steckler, kterému se podařilo českou antivirovou jedničku přivést až na burzu a udělat z ní pověstného „unicorna“, dřívější marketingový mág společnosti Apple John Rizzo a také filantrop Karel Janeček.

„Na vzniklý line-up jsme mimořádně pyšní. Nejprve nás velmi potěšilo, když naše pozvání přijali takoví velikáni startupového prostředí jako James Quarles nebo Vince Steckler. S obrovskou radostí teď můžeme oznámit i účast Dava Evanse, který odstartoval svou kariéru u Applu a dnes je úspěšným autorem světového bestselleru, jenž u nás vyšel pod názvem Designérem vlastního života. Společně s ním představíme 10. dubna v Kongresovém centru další vybrané řečníky, kteří jsou všichni do jednoho úspěšnými inovátory ve svém oboru. Věříme, že jejich know-how podané z první ruky bude pro účastníky přednášek nejen nevšední zážitek, ale především inspirace k rozjetí vlastního mezinárodního úspěchu,“ komentuje Václav Pavlečka, spolupořadatel dubnové akce a CEO Air Ventures.

Dva slavní speakeři rozjížděli kariéru u Apple

Mezi nově potvrzené speakery patří matadoři společnosti Apple Dave Evans a John Rizzo. První ze jmenovaných, Evans, je momentálně jedním z vedoucích laboratoře Life Design na Stanfordově univerzitě. Zde také dříve absolvoval bakalářské a magisterské studium strojírenství. Na počátku své kariéry pracoval pro Apple a byl jako jeden z hlavních mužů u zrodu ikonické myši Apple mouse. Potom pomáhal založit průkopnickou firmu Electronic Arts, která se zabývá vývojem videoher (z těch nejznámějších například Fifa, NHL, The Sims). Zároveň je autorem světoznámého bestselleru Designérem vlastního života (v originále Designing Your Life), jenž trhá prodejní rekordy a čtenářům po celém světě přináší jednoduchou metodu, jak pomocí základních designérských nástrojů vytvořit život, který si představují.

John Rizzo má za sebou pětatřicet let bohatých zkušeností. Pomáhal rozjet největší světové technologické společnosti od jejich startupových fází až po primární úpis akcií (IPO). Kariéru odstartoval u Intelu, později tvrdě pracoval po boku Steva Jobse jako hlavní marketér, který pomohl zviditelnit první Macintosh. Byl ředitelem marketingu a sales pro Weitek, největší světovou společnost s čipy. Byl také viceprezidentem plánování globálního marketingu a programů v Oracle, jedné z hlavních společností vyvíjejících relační databáze, nástroje pro vývoj a správu databází a systémy pro řízení vztahů se zákazníky.

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. 

Newsletter