StartupYard spojil 7 startupů ze 3 kontinentů s 200 odborníky

StartupYard, nejstarší středoevropský akcelerátor se sídlem v Praze, po desáté uspořádal Demo Day. Tato konference je platformou, propojující startupy s investory a korporacemi. Sedm startupů ze tří kontinentů, které prošly současným desátým akceleračním programem, prezentovalo své strategie 200 zástupcům odborné veřejnosti.  

Demo Day je tradičním vyvrcholením každého akceleračního kola, které pořádá akcelerátor StartupYard. Sedm startupů z desátého akceleračního kola prezentovalo své nápady 200 zástupcům odborné veřejnosti. Akce se konala v moderním multižánrovém prostoru Dup39 v centru Prahy.  Demo Day je akce otevřená veřejnosti a tradičně jí navštěvují nejen startupy, startupisté a investoři, ale také zástupci korporací, které hledají inovace a technologické nápady, stejně jako studenti a zástupci akademické sféry.

„Demo Day opět potvrdil, že je optimální platformou, kde se startupy mohou setkat s dobře zacílenou skupinou odborníků, včetně potenciálních investorů. Letos jsme zaznamenali opravdu globální zájem ze strany startupů. Přišlo 154 přihlášek z celého světa, a nakonec jsme vybrali 7 startupů ze 7 různých zemí a 3 kontinentů,“ uvedl Cedric Maloux, ředitel StatupYardu. Startupy se v tomto kole zaměřily na oblasti e-commerce, obchodování kryptoměn, 3D tisku a např. také na domácí zahradničení.

Po Demo Day bude následovat „Investorský týden“, který umožní investorům z oblasti venture capital a andělským investorům setkat se s jednotlivými startupy, o které mají zájem.

Na konferenci Demo Day se představilo 7 startupů:

Yanda.io (Velká Británie)

Mario Stumpo, CEO

Yanda je sada nástrojů pro nadšence do kryptoměn, kteří mají problém s řízením svých investic. Yanda nabízí automatizované obchodování, sociální obchodování a správu majetku. Na rozdíl od služeb jako Cryptohopper a Acorns je Yanda zcela transparentní, zcela přizpůsobitelný a nedrží prostředky obchodníků.

„Yanda: Krypto obchodování pro každého“

Yanda.io

PayoWallet (Slovensko)

Klaudia Drábiková, CEO

Gabriel Ceglédi, CTO

Peter Gabriž, spoluzakladatel

PayoWallet je určen pro malé a střední obchodníky, kteří chtějí, aby se k nim zákazníci pravidelně vraceli. Jde o platformu pro komplexní mobilní marketing, která nabízí řadu nástrojů jako digitální věrnost, mobilní platby nebo personalizované nabídky pro malé a střední obchodníky jako kavárny nebo prodejny potravin, s cílem motivovat jejich zákazníky k častějším návštěvám. Na rozdíl od proprietárních  řešení pro velké korporace je PayoWallet snadno použitelné pro firmy všech velikostí.

“PayoWallet: Pokročilý marketing pro malé firmy”

 Payowallet.com

PrintSYSt (Izrael)

Itamar Yona, CEO

Eitan Yona, CMO

PrintSYSt je učen pro firmy, které chtějí tisknout ve 3D, ale nemají dostatek vlastních zkušeností. Jedná se o řešení založené na umělé inteligenci, které nabízí kompletní automatizovaný postup pro 3D tisk. Na rozdíl od běžných řešení nevyžaduje PrintSYSt žádné speciální dovednosti, což uživatelům umožňuje zaměřit se na samotný design, nikoliv produkci.

“PrinSYSt: Umělá inteligence v každé 3D tiskárně“   

Printsyst.com

ShufflUp (Indie, Estonsko)

Shilpa Mitra, CEO

Sromana Mukhopadhyay, COO

ShufflUp je určen pro nezkušené investory, kteří nemají dostatek dovedností, aby začali aktivně obchodovat s kryptoměnami. Jde o plně automatizovanou obchodovací platformu, která je založena na principu strojového učení a umožňuje malým investorům využít tržní volatilitu při zachování nízkého rizika. Na rozdíl od většiny platforem pro obchodování kryptoměn nebo nástrojů pro komplexní obchodní strategie ShufflUp nevyžaduje od investorů žádné zásahy a jeho cílem je dosáhnout stabilní návratnosti kapitálu.

“ShufflUp: Stabilní návratnost investic pro všechny“

Shufflup.org

Urbigo (Srbsko)

Anja Varnicic, CEO

Aleksandar Varnicic, CTO

Predrag Gajic, Chief Hardware Office

Milan Trajkovic, Vedoucí vývoje produktu

UrbiGo pomáhá obyvatelům měst pěstovat jejich vlastní čerstvé suroviny doma a zároveň žít udržitelně. Nabízí malou domácí zahrádku, která je plně automatizovaná. Na rozdíl od kutilských a další interiérových řešení přichází UrbiGo navíc s mobilní aplikací, která vám pomůže stát se úspěšným městským zahradníkem zábavnou a jednoduchou formou.

“Urbigo: Vytváří zelenější každodenní život“

Urbigo.me

Vistag (Česko)

Přemysl Koudel, CEO

Tomáš Růžička CTO

Vistag je nástroj na označování produktů na fotografiích. Funkce takzvaných shoppable images, která byla dlouho doménou sociálních sítí, se díky Vistagu dostává do rukou e-shopům a dalším webům, jejichž obchodní model zcela nebo zčásti závisí na přímém prodeji obsahu. I díky snadné implementaci a intuitivnímu ovládání zvyšuje nástroj konverzní poměr i konverze samotné až o třicet procent.

“Vistag:  Každý obrázek vypráví příběh“

Vistag.com

Intelligent Trading Foundation (ITF) (USA)

Ben Lakoff, Finance a strategie

Tom Counsell, Vývoj a inovace

Intelligent Trading Foundation (ITF) je určen investorům, kteří chtějí být aktivní v oblasti kryptoměn, ale nevědí, jak vytvořit strategii pro své obchodování. ITF je předplacená služba, která používá princip strojového učení k vytváření obchodních příležitostí. Na rozdíl od služeb jako Wealthfront nebo Betterment se ITF specializuje výhradně na trh s novými kryptoměnami.

Intelligenttrading.org

Newsletter