Státní tajemník Čoček rezignoval, chce být jen prvním náměstkem

Státní tajemník ministerstva dopravy Tomáš Čoček rezignoval. O uvolnění ze služby dnes požádal náměstka ministra vnitra pro státní službu Josefa Postráneckého. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo dopravy. Čoček nadále zůstává ekonomickým náměstkem ministra dopravy. Nového tajemníka najde ministerstvo ve výběrovém řízení.

Důvodem Čočkova odchodu je podle mluvčího úřadu Tomáše Neřolda potřeba rozdělit obě funkce. „Chci se nadále intenzivně věnovat práci odborného náměstka v oblasti, kde dlouhodobě v resortu dopravy působím. Cítím, že narůstající agenda státní služby bude vyžadovat stoprocentní nasazení, a z toho důvodu nechci nadále tyto činnosti vykonávat zároveň,“ uvedl Čoček.

Agendu státního tajemníka bude vykonávat do doby, než za něj ministerstvo najde náhradu. V roli prvního náměstka má na starosti ekonomiku a čerpání fondů EU.

Čoček post náměstka pro ekonomiku a fondy EU zastává od února loňského roku. Před tím od konce roku 2011 řídil Státní fond dopravní infrastruktury, který má na starosti financování výstavby a oprav dopravních staveb.

Newsletter