Stavba obchvatu Českých Budějovic asi začne do konce roku 2017

Stavba obchvatu Českých Budějovic patrně začne do konce roku 2017. Podle aktuálního rozhodnutí se projekt dostal do tzv. prioritních staveb ministerstva dopravy a nemusí mít nový posudek vlivu na životní prostředí EIA, který by stavbu oddálil o několik let. Původně se hovořilo o roku 2019. ČTK to dnes řekli členové Sdružení pro výstavbu D3 a D4, kterého se vedle zástupců Jihočeského kraje a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zúčastnili i starostové obcí, kterých se stavba týká.

„Stavba obchvatu se dostala do statusu prioritních staveb a bude posuzována ve výjimečném režimu co se týká o zákona o posuzování vlivu na životní prostředí,“ uvedla ředitelka českobudějovické pobočky ŘSD Vladimíra Hrušková. „Naše veškeré úsilí je věnováno tomu, abychom dodali veškeré dokumenty tak, aby šlo vše nejrychlejší cestou,“ dodala.

Podle ní stále pokračují výkupy pozemků na stavby obchvatu. Na jedné polovině projektu stát získal už 88 procent plochy a ve druhé polovině má podle Hruškové podepsáno zhruba 58 procent ploch. Smlouvy k zisku dalších zhruba 30 procent ploch má podle jejích slov připravené a jsou před podepsáním. Několik pozemků bude či již bylo vyvlastněno.

Newsletter