Světový pohár: Češi jsou outsidery, favoritem je Kanada

Favority Světového poháru v hokeji jsou domácí Kanaďané s kurzem 1,9:1. Český tým považují bookmakeři sázkových kanceláří v ČR za outsidera. Kurz 30:1 na celkový triumf je druhý nejvyšší po výběru Evropy. Čechům věří jen několik procent sázkařů. Turnaj, kterého se zúčastní nejlepší hokejisté světa, startuje v sobotu v Torontu. V objemu přijatých sázek by měl být letos čtvrtou největší akcí za fotbalovým Eurem, MS v hokeji a olympiádě v Brazílii.

Češi vstoupí do turnaje v neděli ve dvě hodiny ráno středoevropského letního času zápasem s favorizovanými Kanaďany. Na vítězství se dá sázet v kurzu 7:1. „Sázející jsou v tomto případě velkými pesimisty, když na český tým si zatím vsadilo jen jedno procento z nich,“ sdělila ČTK mluvčí Chance Markéta Světlíková. Favority jsou Češi pouze v zápase s výběrem Evropy (1,9:1). V závěrečném zápase skupiny A proti USA mají kurz 3,8:1.

Velkým favoritem na celkové vítězství je Kanada (1,9:1). S odstupem následují USA, Rusko a Švédsko (všichni 7:1), dále Finsko (11:1), výběr Severní Ameriky do 23 let (15:1), Česko (30:1) a výběr Evropy (60:1). „S triumfem Kanady počítá 78 procent sázejících. Ale právě sázkaři nevidí pozici českého výběru až tak černě. Jeho výhru tipuje sedm procent z nich, stejný podíl sázek směřuje i na celek USA. Třeba Rusům věří jen něco málo přes jedno procento sázkařů,“ doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Celkové sázky očekává Fortuna mírně přes 100 milionů korun, což je zhruba šestina rekordního fotbalového ME ve Francii. Podle Šraina to má několik příčin. Světový pohár nabízí pouze 16, maximálně 17 zápasů (finále se hraje na dvě vítězná utkání). To je čtvrtina nabídky MS v hokeji. „Řada zápasů se hraje v nočních hodinách, což má také svůj vliv,“ dodal Šrain. Kladný efekt by podle něj měl postup českého týmu ze skupiny.

„Kromě toho, že těch zápasů není tolik, bude s výjimkou několika duelů těžké určit favorita a outsidera. Na MS, kde hraje třeba Maďarsko, je to přece jenom jiné. A navíc se hrají hlavní fotbalové soutěže v Evropě,“ přidal další důvody nižšího zájmu mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Newsletter