Technické problémy burz: Po NYSE také Xetra

Obchodování na platformě Xetra v Německu (DAX) bylo kvůli technickým problémům pozastaveno, oznámila Deutsche Böerse. Potíže vyšetřuje a o obnovení obchodování rozhodne po jejich odstanění. Podle Bloomberg přerušené obchodování ukončilo růst německého indexu DAX až o 1,6 % v 10:08, kdy Deutsche Börse upozornila na chybnou funkci počítačů a událost vyšetřuje. Stojí tak obchody s německými blue chips včetně titulů Siemens, SAP či BMW.

Také newyorskou burzu NYSE v rámci včerejšího obchodování zasáhly technické potíže, upozornil list WSJ. Příčinou asi hodinových potíží byl dle provozovatele trhu výpadek sítě v datovém středisku NYSE v Mahwahu ve státě New Jersey, která slouží k přenosu obchodních a dalších burzovních dat.

Problémové středisko NYSE později nahradil záložní systém umístěný v Chicagu, takže burzovní data mohla sítí opět proudit.

Loni v létě postihly technické problémy americký burzovní trh Nasdaq, obchodování přerušeno na tři hodiny. Podle tržní kapitalizace obchodovaných firem je NYSE největší burzovní trh světa, na druhém místě je Nasdaq.

Newsletter