TechSquare odhalil startupy pro Czech Pioneers

TechSquare již zná složení Czech Pioneers 2017, společné výpravy vybraných technologických startupů a korporací na Pioneers Festival ve Vídni. Hlavním cílem výpravy je navázání obchodních a strategických partnerství mezi startupovými a korporátními účastníky. Mezi Czech Pioneers jsou projekty z oblasti zdravotnictví, ICT infrastruktury a kybernetické bezpečnosti, prevence fraudů, chytré domácnosti, digitalizace, průmyslu 4.0 a zpracování dat. Významným kritériem pro výběr byla již tradičně relevance k zaměření korporátních partnerů výpravy, kterými jsou letos Kooperativa, ADASTRA a ANECT.

TechSquare letos obdržel 35 přihlášek, z nichž 16 splňovalo základní požadavky pro nominaci. „Vysokou kvalitu letošních přihlášek nám potvrdili i pořadatelé Pioneers Festivalu, se kterými jsme se dohodli na navýšení počtu nominací za Czech Pioneers z původních pěti na sedm. Dalších pět z našeho seznamu potom oslovili pořadatelé napřímo,“ říká Renata Nemkyová, která má v TechSquare vyhledávání startupů – takzvaný scouting – na starosti. Vybrané projekty získají v průběhu výpravy možnost navázat obchodní či strategickou spolupráci s korporátními partnery Czech Pioneers. „Sedm statečných“ se zároveň automaticky nominuje mezi 500 startupů z celého světa, které se zúčastní vídeňského Pioneers Festivalu. Ten se letos koná 1. a 2. června.

Do Czech Pioneers 2017 se probojovaly následující projekty:

  • Angee – zařízení pro bezpečnou domácnost
  • FetView – platforma pro digitalizaci lékařské dokumentace v oblasti porodnictví a gynekologie
  • IP Fabric – nástroj pro efektivní řízení síťové infrastruktury velkých korporací
  • Neuron Soundware – řešení pro predikce poruch zařízení na základě analýzy zvuku pomocí strojového učení
  • Rossum – umělá inteligence pro digitalizaci dokumentů
  • Stories – Business Intelligence nástroj založený analýze trendů ovlivňujících finanční výsledky firem
  • ThreatMark – řešení pro kybernetickou bezpečnost spadající do kategorie Fraud Detection

Generálním partnerem výpravy je letos Kooperativa, dalšími jsou společnosti ADASTRA a ANECT. „Ze složení partnerů jsme nadšení. Je evidentní, že konkrétně v pojišťovnictví se zvedá vlna digitální transformace podobná té, kterou prochází například bankovnictví nebo telekomunikace. Spolupráce s lídrem na trhu v tomto odvětví je pro nás toho jasným důkazem,” dodává Veronika Peterková, ředitelka TechSquare. ADASTRA, konzultační společnost se zaměřením na Information Management, je partnerem výpravy již po třetí. Zmapovat nové impulzy ze startupové scény jede letos také ANECT, dodavatel informačních a komunikačních technologií. V jednání o partnerství je ještě několik dalších korporací, konkrétně z oblasti bankovnictví, telekomunikací a energetiky.

Newsletter