Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna mírně oslabila nad 25,50 za euro.

TechSquare ukončí činnost v oblasti propojování startupů s korporacemi

Smíchovský TechSquare na konci letošního roku ukončí aktivity v oblasti zprostředkování spolupráce mezi startupy a korporacemi. Ze tříleté mise s cílem podpořit transfer nových technologií ze startupové scény do korporátního sektoru vzešla řada úspěšně probíhajících spoluprací. Jedním z nejvydařenějších počinů TechSquare je propojení startupu IP Fabric se strategickým partnerem z oblasti telekomunikací. Od nového roku bude současná ředitelka TechSquare, Veronika Peterková, věnovat svou pozornost v roli obchodní ředitelky právě týmu IP Fabric.

Za poslední 3 roky si získaly pozornost TechSquare desítky startupů. Těm vybraným a opravdu osvědčeným poskytoval primárně propojení se správnými lidmi v korporacích a zprostředkování konkrétních obchodních příležitostí. Mimo to nabízel TechSquare také podporu při vyjednávání s distribučními partnery, poradenství v oblasti business strategie i samotnou koordinaci projektů při jejich realizaci. Pro korporátní partnery na druhé straně zajišťovaly Veronika Peterková a Renata Nemkyová scouting zajímavých a relevantních technologických řešení na startupové scéně. Tyto aktivity, takzvaný matchmaking, již TechSquare od roku 2018 poskytovat nebude.

Mezi nejzajímavější počiny TechSquare v oblasti matchmakingu patří například propojení startupu IP Fabric se strategickým partnerem v oblasti telekomunikací, nebo zprostředkování spolupráce ostravského PRESENTIGO se společností Adastra na dodávce virtuální reality pro prezentaci českého výrobce automobilů na Frankfurtském autosalonu. Za zmínku stojí také nastartování pilotní spolupráce mezi Neuron Soundware a koncernem E.ON. Právě pro E.ON v poslední době TechSquare zajišťoval scouting technologických řešení na startupové scéně.

Narůstající počet úspěšně rozjetých a rozsáhlých projektů začal přirozeně vyžadovat nasazení více zdrojů. „Stála jsem před strategickým rozhodnutím, zda výrazně rozšířit tým TechSquare a pokračovat s více než desítkou projektů, anebo přijmout nabídku na intenzivnější spolupráci s jedním z našich dlouhodobých startupových partnerů,“ komentuje situaci Veronika Peterková, ředitelka TechSquare. Ta od nového roku posílí startup IP Fabric na pozici obchodní ředitelky. „V týmu Pavla Bykova jsem viděla obrovský přínos a konkrétní přidanou hodnotu naší spolupráce. Jejich řešení je teď přesně ve fázi, kdy nám dává maximální podpora obchodu největší smysl,“ popisuje Peterková rozhodnutí ukončit aktivity v TechSquare a zaměřit svoje úsilí právě na IP Fabric.

TechSquare působil na startupové scéně od roku 2009 jako coworking space. Pod vedením Veroniky Peterkové změnil před třemi lety svoje zaměření a rozjel zmíněný matchmaking mezi korporacemi a začínajícími technologickými startupy. Veřejnost může znát TechSquare také v souvislosti s projektem Czech Pioneers, společné výpravy předních českých startupů a progresivních korporací na vídeňský festival technologií – Pioneers. 

Newsletter