Dolar navyšuje ranní ztráty. Dolarový index prolomil hranici 90,5 bodu, euro proti dolaru zpevnilo nad 1,2140 EURUSD. Měny střední a východní Evropy profitovaly z tržního sentimentu naladěného k ochotě riskovat. Koruna se posunula k hranici 26,12 za euro, aktuálně ale zisky smazala a je jediná z regionu v mírné ztrátě.

Terminál na newyorském letišti evakuován kvůli zprávám o střelbě

Americké úřady dnes ujistily, že na newyorském letišti Johna F. Kennedyho se nestřílelo a že terminál určený pro mezinárodní lety byl evakuován „z přemíry opatrnosti“.

Podle televize CBS bylo z letiště evakuováno několik stovek cestujících poté, co newyorská policie o nedělním večeru obdržela opakovaná telefonická volání o střelbě na terminálu osm.

„Panika na JFK. Zavírají brány kvůli bezpečnosti a možnému střelci,“ uvedl jeden z cestujících na sociální síti. „Hodně lidí utíkalo, což přimělo další k útěku, takže v podstatě se všichni schováváme,“ vylíčil další pasažér.

Terminál byl podle agentury Reuters evakuován, zatímco policie pátrala po podezřelém.

Prověřování ale hlášení o střelbě nepotvrdilo. „Předběžné vyšetřování nenaznačilo, že by byly vypáleny výstřely. Nejsou žádní ranění, ani se nenašly nábojnice či jiné známky střelby,“ uvedly letištní úřady v komuniké.

Během prověřování byl podle CBS pozastaven provoz na letišti.

Newsletter