Jestřábí výhled sazeb Fedu zvýšil střední a delší konec americké výnosové křivky. Vzrostly zejména reálné tržní sazby. Dolar v návaznosti na to posílil na dvouměsíční maxima. Během dne očekávejme dozvuky Fedu s rizikem pro rizikové měny. Koruna oslabila k 25,50 za euro, vzhledem k výhledu sazeb ČNB předpokládáme omezený prostor pro další oslabení.

Tesco: Chyba v účetnictví ještě vyšší. Akcie -7 %

Britská maloobchodní společnost Tesco oznámila, že její zisk z obchodování za první pololetí propadl o 41 procent na 937 milionů liber. Hrubý zisk propadl o více než 90 procent na 112 mil. GBP, přičemž společnost potvrdila dříve oznámenou chybu v účetnictví, kvůli níž nadhodnotila výhled zisku o 263 mil. GBP – to je více než dříve přiznaných 250 mil. GBP. Kvůli nutnosti přehodnocení hospodářských výsledků za prvních šest měsíců odsunula jejich publikaci z 1. října na dnešek. Podle agentury Bloomberg byly výsledky za 1H nadhodnoceny o 118 mil. GBP, zbytek uvedené částky se týká předchozích období. Akcie Tesca v úvodu padají o 7 %.

Warren Buffett označil svou investici do Tesca jako „obrovskou chybu“ a oznámil, že snižuje svůj podíl. Předseda představenstva Richard Broadbent údajně začne hledat svého nástupce ve snaze očistit jméno společnosti. 

Buffett napravuje chybu a prodává Tesco

Newsletter