Tesco prodalo síť optik ve svých pěti hypermarketech v ČR

Obchodní řetězec Tesco v ČR prodal síť optik provozovaných ve svých pěti hypermarketech. Koupila je společnost Galaxy Optical Services, která se zabývá výrobou a distribucí brýlí, kontaktních čoček a dalších doplňků. Prodej schválilo představenstvo Teska. Jde o optiky v prodejnách v Ostravě Hrabové, v Praze na Skalce, v Edenu, na Národní a v Plzni.

„Většina optik zůstane otevřená jako doposud a zákazníkům budou i nadále nabízet plnohodnotný servis. Všichni zaměstnanci Tesco, kteří pracovali v oddělení optik, byli převedeni na společnost Galaxy a jsou jejími zaměstnanci,“ uvedl mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček.

Britská společnost Tesco již letos v létě prodala v Liberci nákupní centrum Forum. Realitní společnost Rockcastle za něj zaplatila 80 milionů eur (2,2 mld. Kč). Obchodní řetezěc letos vyčlenil do samostatných společností pět svých nákupních center a pozemky v ČR. Připravuje je tak k prodeji, obchody v nich ale bude provozovat dál. Jde o obchodní centra v Praze – Letňanech, Hradci Králové – Pražském Předměstí, Plzni – Východním Předměstí, Pardubicích, Brně – Trnité a pozemky na pražském Šeberově a v Letňanech.

Tesco v ČR ve finančním roce 2014/2015 vykázalo ztrátu 3,9 miliardy korun. V předchozím účetním období společnost prodělala také téměř čtyři miliardy Kč. Tržby řetězce loni stouply o 1,1 procenta na 41,7 miliardy korun. Hospodářské výsledky podle společnosti zahrnují mimořádné odpisy majetku.

Tesco loni zavedlo jednotný řídicí tým pro oblast střední Evropy. Prodejny v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku, mají proto vedení v Praze.

Britský řetězec Tesco vstoupil na český trh v roce 1996, provozuje přes 200 obchodů a zaměstnává v ČR téměř 14.000 lidí. Tesco je největší maloobchodní společností v Británii a třetím největším maloobchodním prodejcem na světě.

Newsletter