Revize HDP ČR za 4Q 2020 ukázala mezikvartální i meziroční zlepšení. Koruna díky nad očekávání lepším číslům posílila pod 26,20 za euro. Dolar umazává část zisků v dolarovém indexu i proti euru. Polský zlotý a maďarský forint smazávají předchozí ztráty.

Tesla prohloubila ztrátu. Akcie padají o 10 %

Včerejší report výsledků amerického výrobce elektrických aut Tesla Motors ukázal, že ve druhém čtvrtletí automobilka navzdory rostoucímu prodeji prohloubila ztrátu. Společnost utrácela, aby se přichystala na uvedení své novinky Model X na trh a na otevření továrny na výrobu baterií v americké Nevadě. Čistá ztráta za tři měsíce do konce června tak dosáhla 184,2 milionu USD (3,46 miliardy Kč). Oproti ztrátě v loňském druhém kvartálu to byl téměř trojnásobek.

Příjem díky rostoucímu prodeji aut vzrostl o 24 procent na téměř 955 milionů USD. Prodej sedanů Model S ve druhém čtvrtletí stoupl na rekordních 11.532 aut.

Dodávky sportovně-užitkového Model X Tesla zahájí ve třetím čtvrtletí a ve čtvrtém kvartálu prudce zvýší výrobu, uvedla automobilka v dnešním sdělení. Není si ale zcela jista, že dodavatelé budou stačit reagovat na požadavky ze strany výroby, a snížila proto odhad prodeje za celý rok. Nově předpokládá, že letos prodá 50.000 a 55.000 svých vozů Model S a Model X. Původním cílem bylo udat v tomto roce 55.000 těchto aut.

Generální ředitel Elon Musk podle agentury Reuters uvedl, že v příštím roce by prodej mohl stoupnout na 83.000 až 93.000 vozidel.

Akcie v reakci na tato čísla padají o více jak 10 %.

 

Newsletter