Thomson Reuters díky prodeji části aktivit prudce zvýšil zisk

Globální zpravodajská a informační společnost Thomson Reuters ve čtvrtém čtvrtletí více než zpětinásobila čistý zisk. Vystoupil na 2,24 miliardy dolarů (56,7 miliardy Kč) ze 417 milionů dolarů před rokem. Přispěl k tomu zejména příjem z prodeje části aktivit, sdělila dnes firma.

Zisk na akcii se zvýšil na 3,03 dolaru z 53 centů před rokem. Bez zahrnutí mimořádných položek činil 60 centů, a o dva centy tak překonal očekávání analytiků.

Čtvrtletní tržby klesly o jedno procento na 2,86 miliardy dolarů (72,5 miliardy Kč), zatímco analytici je v průměru odhadovali na 2,89 miliardy. Za celý loňský rok se tržby snížily rovněž o jedno procento na 11,17 miliardy dolarů. V letošním roce firma počítá s jejich mírným nárůstem.

Společnost loni v říjnu dokončila prodej aktivit v oblasti duševního vlastnictví a vědy za 3,55 miliardy dolarů. Divizi s názvem Intellectual Property & Science (IP&S) koupily investiční firmy Onex a Baring Private Equity Asia.

Skupina Thomson Reuters vznikla v roce 2008, kdy kanadská informační společnost Thomson dokončila převzetí britské tiskové agentury Reuters. Podnik má sídlo v New Yorku a s jeho akciemi se obchoduje na burzách v New Yorku a Torontu. Hlavními konkurenty v oblasti zpravodajství a finančních služeb jsou firmy Bloomberg a Dow Jones.

Newsletter