Evropské akcie rostou, futures amerických jsou v plusu. Rostou i evropské a americké výnosy. Dolar zpevnil zpět pod 1,1300 EURUSD. Procyklické měny i měny regionu jsou v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,70 za euro.

Tisk: Apple hodlá pokračovat ve snížené výrobě telefonů iPhone

Americký technologický gigant Apple bude ve druhém čtvrtletí vzhledem ke slabé poptávce pokračovat ve snížené výrobě svých telefonů iPhone. Informoval o tom dnes japonský podnikatelský list Nikkei s odvoláním na dodavatele součástek pro tyto telefony.

Slabý prodej nových vlajkových modelů iPhone 6S a 6S Plus, které vstoupily na trh na podzim, přiměl Apple v letošním prvním čtvrtletí ke snížení produkce o zhruba 30 procent oproti stejnému období loňského roku. Protože se poptávka nezlepšila, hodlá podle dodavatelů sníženou výrobu zachovat také v dalším kvartálu, píše Nikkei.

V březnu společnost Apple představila nový telefon iPhone SE, který je menší a levnější než předchozí modely. Podle listu Nikkei však Apple zjevně neplánuje vyrábět tolik přístrojů iPhone SE, aby to vykompenzovalo propad produkce vlajkových modelů.

Newsletter