Tisk: AT&T se blíží dohodě o převzetí Time Warner

Americká telekomunikační společnost AT&T jedná o převzetí mediálního konglomerátu Time Warner, rozhovory jsou v pokročilé fázi. Dohoda by mohla být uzavřena už o tomto víkendu, napsal dnes s odvoláním na informované zdroje list The Wall Street Journal (WSJ). Fúze by byla významným milníkem v rychle postupující integraci odvětví médií, komunikace a internetu.

Žádnu z firem se k tomu agentuře Reuters prozatím nevyjádřila, akcie Time Warner ale dnes na burze zpevňují o více než osm procent. Time Warner je mimo jiné hlavním akcionářem společnosti Central European Media Enterprises (CME), která vlastní českou televizi Nova a další stanice.

Agentura Bloomberg ve čtvrtek napsala, že vedoucí představitelé AT&T a Time Warner v posledních týdnech jednali o různých podnikatelských strategiích, včetně případné fúze. Rozhovory jsou podle zdrojů Bloombergu zatím neoficiální, podle jednoho z nich by ale generální ředitel Time Warner Jeff Bewkes byl ochoten přistoupit na prodej podniku, pokud by dostal přiměřenou nabídku.

V roce 2014 vedení Time Warner odmítlo nabídku na převzetí od společnosti 21st Century Fox. Ta firmu Time Warner oceňovala na více než 75 miliard dolarů (1,85 bilionu Kč).

V současnosti má Time Warner tržní hodnotu kolem 65 miliard dolarů, tržní hodnota AT&T dosahuje zhruba 238 miliard dolarů. AT&T nyní expanduje v médiích a před časem například koupila provozovatele satelitního televizního vysílání DirecTV.

Newsletter