Tisk: Německé firmy by mohly Deutsche Bank poskytnout kapitál

Generální ředitelé předních německých podniků diskutovali o problémech Deutsche Bank a jsou jí v případě potřeby připraveni nabídnout kapitálovou injekci. Informoval o tom dnes německý list Handelsblatt s odvoláním na své zdroje.

Podle zdrojů by se případná kapitálová injekce pohybovala v řádu miliard eur. Firmy prý zvažují možnost, že by v rámci navýšení kapitálu banky nakoupily její akcie. Handelsblatt neupřesnil, které podniky o této kapitálové injekci diskutovaly. Deutsche Bank se ke zprávě listu odmítla vyjádřit, napsala agentura Reuters.

Přední německé firmy již dříve vyslovily podporu Deutsche Bank, která se kvůli hrozbě vysoké pokuty v USA dostala do potíží a začala otřásat světovými trhy. Šéfové společností jako Siemens, Daimler, BASF, Munich Re, RWE a E.ON podpořili největší německou banku v nedělníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Akcie banky se minulý týden dostaly pod silný tlak a postupně klesly na rekordní minima. Potíže Deutsche Bank vyvolaly obavy z evropské bankovní a finanční krize.

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes uvedla, že Deutsche Bank by měla přehodnotit svůj podnikatelský model, aby si udržela dlouhodobou ziskovost v prostředí velmi nízkých úrokových sazeb. Stejně by podle Lagardeové měla postupovat i řada dalších velkých bank.

Newsletter