Titul MBA? Podle 73 procent absolventů výhoda na trhu práce

Téměř tři čtvrtiny absolventů českých MBA programů pociťují velkou konkurenční výhodu oproti lidem, kteří mají pouze akademický VŠ titul. Skoro 60 % studentů navíc uvedlo, že jim titul MBA dopomohl v lepším pracovním uplatnění. Kariérní posun byl u žen nejčastěji o jednu pozici, u mužů pak rovnou o dvě. U většiny případů (82 %) došlo ke kariérnímu rozvoji v horizontu dvou let. Tato data vyplynula z průzkumu STEM/MARK, který byl realizován mezi absolventy vzdělávacího institutu CEMI. Jedná se o nejrozsáhlejší průzkum mezi absolventy MBA, který byl realizován v ČR a SR.

Průzkum dále ukázal, že si absolventi ročně v průměru přilepšili až o 38 688 Kč. U vrcholových manažerů a ředitelů je platový nárůst ještě znatelnější, ročně si v průměru vydělají až o 66 588 Kč více. Téměř každému druhému podnikateli, který v průzkumu uvedl obrat své firmy, se finanční zisky zvýšily průměrně až o 22 %.

„Velice nás těší, že průzkum potvrdil pozitivní dopad MBA studia na kariéru našich absolventů. Díky výsledkům průzkumu jsme se například také dozvěděli, že 76 % našich absolventů se zprvu rozhodovalo i mezi jinými poskytovateli. To, že si nakonec vybrali právě náš institut, je pozitivní, a jsme rádi, že se jim tato investice vyplácí,“ říká k výsledkům průzkumu ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

Studium na institutu CEMI splnilo očekávání u naprosté většiny absolventů (98 %), u 28 % toto očekávání dokonce předčilo. „Studenti u nás nejvíce oceňují kvalitní online formu výuky, profesionální lektory, flexibilní podmínky studia, vstřícný klientský servis a snadnou dostupnost studijních materiálů“, uzavírá Mika, pod jehož vedením získal institut CEMI v květnu 2018 prestižní mezinárodní akreditaci ASIC Premier Institution, a to jako jediná instituce ve střední Evropě.

Kompletní výsledky průzkumu ve formě infografiky – https://www.cemi.cz/prinosy-mba-studia

Newsletter