Tokio postihl rozsáhlý výpadek dodávek elektřiny

Japonskou metropoli Tokio dnes postihl rozsáhlý výpadek proudu. Elektrárenská firma TEPCO uvedla, že byly přerušeny dodávky elektrické energie až do 350.000 domácností a úřadů. U většiny už byly dodávky obnoveny. Výpadek proudu rovněž krátce před večerní dopravní špičkou zastavil vlaky v Tokiu. Zasaženy byly i některé vládní úřady. Informovala o tom agentura AP.

Společnost TEPCO, která je odpovědná za dodávky elektřiny do tokijského regionu, sdělila, že příčinu výpadku proudu vyšetřuje. Podle firmy byl u zařízení TEPCO ve městě Niiza poblíž Tokia spatřen oblak černého kouře a nyní se zjišťuje, zda tento incident nějak souvisí s výpadkem.

Záběry na oblak černého kouře v Niize odvysílala i japonská televize. Na místě rozvodny zasahovali hasiči, žádná zranění nejsou hlášena.

Mezi vládními úřady, které byly výpadkem proudu postiženy, jsou ministerstvo zahraničí či ministerstvo dopravy. Bez elektřiny zůstalo i ústředí tokijské metropolitní policie.

Tokijští hasiči uvedli, že dostali zprávy od lidí, kteří v centru Tokia uvázli ve výtazích. V některých částech metropole krátkodobě také nefungovaly semafory.

Newsletter