Tomáš Čupr: Proč jsem se rozhodl odkoupit většinový podíl v Rohlik.cz?

Tomáš Čupr před Vánoci navýšil svůj podíl v online supermarketu Rohlik.cz zhruba o 15 % a stal se jeho většinovým akcionářem. V současnosti tak drží přes 54 %. Akcie, jejichž hodnota činí 186,65 milionu korun, odkoupil od investiční skupiny Enern z jejího fondu ET2. Ta zůstává i nadále druhým největším akcionářem v Rohlíku.

Provozovatelem online supermarketu Rohlik.cz je společnost Velká Pecka s.r.o., která má v současnosti osm akcionářů. Jejich počet se po poslední prosincové změně podílového vlastnictví nezměnil. Od 21. prosince v ní však drží největší podíl Rohlik.cz Investment a.s., jejímž jediný akcionářem je Tomáš Čupr. Na odkupu akcií se dohodl s investiční skupinou ENERN.

„Moji partneři v ENERN mi jako zakladateli Rohlik.cz umožnili navýšit podíl ve společnosti: Tomuto projektu se věnuji naplno a chtěl jsem ještě větší motivaci na obchodních výsledcích. Za to jsem jim vděčný a ještě jednou bych jim chtěl tímto poděkovat,“ řekl Tomáš Čupr. Zároveň avizoval, že se i v průběhu letošního roku dají očekávat další odkupy a změny vlastnických podílů.

Krátce před Vánoci se mezi akcionáře Rohlíku připojila také společnost Brno Investment Group s.r.o. podnikatele Petra Borkovce. “Rohlik.cz je skvělá služba, věřím jí i Tomášovi a stávajícím investorům Enernu a Mitonu. Je to dobrá společnost, kde se hodně učím a potkávám se s lidmi, se kterými se cítím dobře. Věřím, že přijdou další příležitosti k navyšování podílu,” odůvodnil své rozhodnutí Petr Borkovec.

Internetovému prodeji potravin se v České republice daří, Rohlik.cz se přitom drží bezpečně na špici.  V roce 2016 rostl o 300 % na 960 milionů korun a v loňském roce atakoval hranici dvou miliard. V současnosti rozváží po Praze a dalších šesti krajských městech a plánuje další expanzi nejen po České republice, ale i do zahraničí.

Newsletter