Tón pražské burzy bude udávat Řecko, cloumat bankami

Pražská burza dnes bude pokračovat v modu sledování hlavních zpráv z Bruselu a zůstane tak cestujícím v globálním vlaku, který je tažen řeckým příběhem. Včerejší závěr na dvou hlavních titulech, který byl na denním minimu bude něco, na čem budeme stavět při ranním otevření. Nulový pokrok v Bruselu přes noc a sada dalších jednání od dnešního rána nechává evropské burzy v nejistotě a ta se projeví nižším otevřením.

Řecká krize pokračuje, jednání bez posunu

Včerejší prodeje se ovšem nemusí dostavit v takové síle a po slabém otevření se evropské trhy mohou uklidnit a zůstat ve vyčkávacím modu do večera a výsledku jednáních o Řecku. Trhy včetně Prahy jsou nyní rukojmí hlavních zpráv a volatilita na trhu může krátkodobé hráče semlít. Stále existuje riziko dohody i krachu s Řeckem a proto je rozumné zaujmout vyčkávací postoj a příliš se neúčastnit denního obchodování.

V Praze budeme sledovat oba hlavní tituly, kde na akcích ČEZ jsme svědky opět slabého závěru, již druhý den v řadě. Proto bude důležité, zda titul opět podrží úroveň CZK 570-72 nebo se vydá otestovat minima z minulého týdne. Akcie Komerční banky se včera na závěru dostaly pod prodejní tlak, který může pokračovat i dnes. Na tomto titulu existuje riziko otestovaní úrovni na spodní hranici sestupného kanálu a to pod hladinou CZK5000 a dnes budeme sledovat, zda se najde nákupní sila, která by tento vývoj odvrátila.

Za pozornost bude stát sledovat i tituly z druhé řady, které včera viděly solidní objem a to NWR a Unipetrol. Akcie rakouských titulů v Praze budou stále nejvíce náchylné a korelované s vývojem v Řecku. Včerejší výprodej na akciích VIGu mohl být pozitivní pro další růst, když se trh vyčistil od dlouhých pozic v rukách krátkodobých hráčů, kteří titul kupovali v pátek na vyřazení z indexu Stoxx.

Newsletter