Toyota postaví druhou továrnu v Malajsii, aby vyhověla poptávce

Největší japonská automobilka Toyota Motor Corporation investuje zhruba 49 miliard jenů (10,7 miliardy Kč) do výstavby nového závodu v Malajsii, aby vyhověla rostoucí poptávce v této asijské zemi. Oznámila to dnes firma.

Toyota svou druhou továrnu v Malajsii postaví ve spolupráci s místním partnerem, společností UMW Corporation. Závod se bude nacházet ve státu Selangor nedaleko hlavního města Kuala Lumpuru. Provoz by se v něm měl rozběhnout v roce 2019. Počáteční kapacita bude zhruba 50.000 vozů za rok, což Toyotě umožní zdvojnásobit svůj objem výroby v Malajsii na zhruba 100.000 vozů ročně.

Stávající továrna Toyoty v Malajsii, založená už v roce 1968, naopak v rámci reorganizace přestane vyrábět osobní auta a zaměří se na užitkové vozy.

Toyota loni v Malajsii prodala zhruba 96.000 vozidel této značky, tedy zhruba stejné množství jako v předchozím roce. V prvních měsících letošního roku ale podle francouzského webu Le Figaro prodej prudce klesl. Příčinou bylo především zvýšení cen ze strany výrobců, kteří tak reagovali na pokles hodnoty malajsijského ringgitu.

Newsletter