Trump k Putinovi necítí lásku ani nenávist. Možná prý něco mezi

Kandidát republikánů na úřad amerického prezidenta Donald Trump svým stoupencům na shromáždění v Nevadě vysvětlil své názory na osobu kremelského vůdce Vladimira Putina, které jsou předmětem časté kritiky z tábora demokratů. Trump se nejednou o Putinovi vyjádřil pochvalně, podle štábu Hillary Clintonové k ruskému prezidentovi obdivně vzhlíží.

„Donald Trump prý miluje Putina. Není to ani láska, ani nenávist. Teprve uvidíme, jak to bude fungovat,“ prohlásil newyorský miliardář na mítinku nedaleko Las Vegas. Jejich vztahy prý mohou být dobré, ale možná také příšerné. „Možná budou naše vztahy někde uprostřed,“ dodal Trump.

Republikánský kandidát nicméně zopakoval, že bez ohledu na rozpory je s Putinem ochoten spolupracovat v boji proti Islámskému státu. „Když se dáme s Ruskem dohromady, když Rusko půjde s námi a Islámský stát vyřídíme, budu spokojen,“ konstatoval Trump.

Ochotu ke spolupráci s Ruskem v boji proti teroristům vyjádřil Trump v době, kdy se názory USA a Ruska na boj s islamisty v Sýrii výrazně rozcházejí. Washington na protest proti bojovým operacím Moskvy a Damašku v obleženém Halabu oznámil, že přerušuje rusko-americká jednání o obnovení syrského příměří. Rusku podle Spojených států v Sýrii nejde o klid zbraní, ale o upevnění pozic režimu Bašára Asada.

Newsletter