Trump nakonec podpořil Ryana a McCaina do Kongresu

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump v pátek podpořil přední činitele strany, kteří kandidují ve volbách souběžně s prezidentskými do Kongresu. Jde především o předsedu Sněmovny reprezentantů Paula Ryana a vlivného senátora Johna McCaina, kterým před několika dny podporu původně odmítal, protože byli vůči němu podle jeho názoru příliš kritičtí. Trump to podle agentury AP zdůvodnil potřebou obnovy jednoty mezi republikány.

Realitní magnát se v posledních dnech dostal pod velký tlak kvůli sérii kontroverzních výroků, které mu začaly snižovat podporu i mezi republikány a některými sponzory.

„Kampaň není o mně nebo kterémkoli kandidátovi. Budeme mít rozepře. Ale nebudeme spolu souhlasit jako přátelé a nepřestaneme spolupracovat na tom, abychom dosáhli vítězství,“ řekl v pátek Trump na dalším z předvolebních mítinků.

Podle AP se Trump opět pustil do kritiky své demokratické sokyně Hillary Clintonovou, a to v hrubě osobním duchu. Prohlásil o ní, že je na jednu stranu zrůda, ale na druhou slaboch, který nemá na prezidentskou funkci.

Newsletter