Trump se ve středu sejde s exministrem zahraničí Kissingerem

Předpokládaný republikánský prezidentský kandidát Donald Trump se ve středu sejde s někdejším americkým ministrem zahraničí a nositelem Nobelovy ceny za mír Henrym Kissingerem. Informoval o tom list The Washington Post, podle kterého je schůzka dokladem Trumpova postupného příklonu k realistickému náhledu na zahraniční politiku. Trump setkání s 92letým exministrem odmítl komentovat, nepotvrdil ho ani Kissinger, jehož mluvčí je nedostupný.

Jednání s prominentním republikánem Kissingerem, který zastával post šéfa diplomacie v administrativách prezidentů Richarda Nixona a jeho nástupce Geralda Forda, je považováno za nezbytný rituál pro ctižádostivé politiky, obzvláště pak pro uchazeče o křeslo v Bílém domě. V roce 2008 se s ním setkala například Sarah Palinová, kterou si tehdejší republikánský prezidentský kandidát John McCain vybral jako možnou viceprezidentku.

Nynější osobní setkání Kissingera s Trumpem se uskuteční poté, co oba již několik týdnů vedou telefonické rozhovory, uvedl The Washington Post.

Deník rovněž poznamenal, že schůzka symbolizuje nejen Trumpovo usmiřování s vedením Republikánské strany, ale také jeho názorovou změnu v zahraniční politice.

Newsletter