Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Trump zprávu o zkompromitování označil za nacistické počínání

Příští americký prezident Donald Trump je přesvědčen, že tajné služby nikdy neměly dovolit, aby se nepotvrzená zpráva o jeho zkompromitování dostala na veřejnost. Dokument, který zveřejnil portál BuzzFeed a který má být tajnou zprávou amerických tajných služeb pro Trumpa a dosluhujícího prezidenta Baracka Obamu, považuje realitní magnát za další útok proti sobě, za nesmysl a za falešné mediální zpravodajství.

„Žijeme snad v nacistickém Německu?“ napsal Trump na twitteru. „Volby jsem hladce vyhrál, je dokázané velké hnutí (příznivců), úskoční soupeři se (ale) snaží význam našeho vítězství snížit falešnými zprávami,“ dodal s tím, že je to politováníhodná situace.

„Rusko se na mě nikdy nepokusilo naléhat. Nemám s Ruskem nic společného – žádné obchody, žádné půjčky, zkrátka nic,“ uvedl Trumps očividným odkazem na text zprávy, kterou zveřejnil portál BuzzFeed. Ve zprávě je uvedeno, že Rusko chtělo Trumpa vydírat a že si s ním několik let vyměňovalo informace.

Trump také připomněl, že zmíněnou zprávu, kterou považuje za zaplacenou svými protivníky, Rusko označilo za naprostý výmysl.

Budoucí šéf prezidentské kanceláře Reince Priebus v rozhovoru s televizí NBC uvedl, že s Trumpem na téma domnělé zprávy hovořil. Zvolený prezident podle něj vše označil za odpad.

Newsletter