Trump zrušil rozhovor s redaktory The New York Times

Budoucí americký prezident Donald Trump dnes zrušil plánovanou schůzku s redaktory vlivného listu The New York Times. Na twitteru oznámil, že interview zrušil, protože redakce na poslední chvíli změnila podmínky rozhovoru. „To není pěkné,“ konstatoval Trump.

Trump měl konflikty s velkým newyorským listem už během volební kampaně. Spolu s většinou ostatních velkých celostátních deníků i The New York Times veřejně podpořil Trumpovu sokyni Hillary Clintonovou. Podle Trumpa si redakce počíná neprofesionálně. „Možná dojednáme novou schůzku. Mezitím o mě dál píší nepřesně a nevraživým tónem,“ napsal budoucí prezident na twitteru.

Redakce newyorského listu uvedla, že Trumpův tým v pondělí oproti původním plánům požádal jen o „soukromou schůzku“ bez záznamu. Redakce to odmítla.

Oproti dřívějším čerstvě zvoleným prezidentům Trump nekomunikuje s veřejnosti prostřednictvím tradičních médií, ale většinou přes sociální sítě, zejména twitter, případně YouTube. Dnes se nicméně podle agentury AP setkal se zástupci velkých amerických celostátních televizí.

Newsletter