Dolar si připisuje zisky, v průběhu dne konstantně zpevňuje ve směru 1,1750 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Trumpa podpořil bývalý konkurent Carson

Favoritu republikánských prezidentských primárek Donaldu Trumpovi se dostala další podpora od uznávané republikánské osobnosti. Dnes jeho kandidaturu podpořil bývalý sok z nominačního klání Ben Carson, informují zahraniční média.

Newyorský miliardář, který měl donedávna problém s neochotou osobností podpořit jeho kandidaturu, tak získal na svou stranu další veřejně známou postavu, která zvláště v začátku kampaně lákala část republikánských voličů nespokojených se současnou stranickou politikou. Nedávno mu dal najevo svou podporu guvernér New Jersey Chris Christie a několik kongresmanů.

Informace o tom, že se Carson chystá Trumpa podpořit, se dostala na veřejnost jen několik hodin před začátkem čtvrteční republikánské televizní debaty na Floridě. Sám Trump prohlásil, že pokud se mu podaří zvítězit na Floridě a ve stejný den i v Ohiu, již ho nikdo ze soupeřů neohrozí, v čemž mu dávají za pravdu i analytici.

Newsletter