Evropské i americké výnosy rostou. Dolar proti euru sílí zpět k hranici 1,1300 EURUSD. Měny regionu včera vinou rizikově averzní nálady oslabily. Koruna se krátce posunula nad 24,60 za euro, dnes ráno se obchoduje pod touto hranicí.

„Try Smartlook!“ Studio Mucha a tuzemský analytický nástroj spouští novou sérii reklamních spotů, míří na USA a globální trh

Český Smartlook míří se svou pokročilou webovou analytikou za oceán. A to nejen díky budování své mateřské společnosti v USA, ale i díky řadě reklamních spotů v anglickém jazyce. Na kreativní kartu při expanzi do USA vsadil Smartlook v novém konceptu hraného explainer videa. Série vznikla ve spolupráci se Studiem Mucha a společnost ji využije k akvizici klientů v USA i na globálních trzích. Celou sérií spotů prostupuje jedna nosná myšlenka, kterou startup plánuje využívat i v budoucnu. Navíc ji chce nadále rozšiřovat.

„V celé sérii představujeme nejčastější problémy našich zákazníků – online marketérů, UX designérů a produktových manažerů –, které dokáže vyřešit kvalitní a optimálně nastavená webová analytika. S ohledem na cílovou skupinu pro nás bylo při tvorbě videí zásadní herecké obsazení. Studio tak sáhlo do řad amerických expatů žijících v České republice a společně jsme vytvořili scénář založený na hlavních výhodách nástroje,“ říká ke kampani, která momentálně běží na YouTube a Facebooku, CMO Smartlooku Tomáš Šugár. Reklamy mají také hned dva různé formáty, minutový a patnáctivteřinový, který na delší verzi navazuje.

„Záměrem bylo od začátku vytvořit reklamu s důrazem na kvalitní vizuál. Zároveň jsme věděli, že je třeba, aby celá série byla tak trochu úlet, protože reklama jednoduše nesmí nudit. Navíc jsme si byli vědomi, že komplexně vysvětlit takový nástroj v jedné minutě je velmi složité. S výsledkem jsme ale maximálně spokojeni a skvělý výkon herců konceptu prospěl. Pro fajnšmekry mám ještě zajímavost. Představitel hlavní postavy údržbáře si dokonce střihl malou roli v marvelovce Iron Man,“ přidává režisér Tomáš Vorel.

Pomohla i Google Growth Academy

Smartlook marketingově vyrostl zejména na reklamě ve vyhledávačích a s displejovými formáty neměl doposud zkušenosti. K výslednému konceptu vedlo několik iterací, ze kterých společnost vybrala ten nejodvážnější v podobě dobře informovaného údržbáře. „Tohle jsem měl v hlavě delší dobu, ale určitě pomohla i naše účast v Google Growth Academy, kde bylo téma reklamy intenzivně probíráno. Původně jsme tento formát nevybrali, bavili jsme se o imageové reklamě, ale tu jsem smetl ze stolu a začali jsme od píky. Trochu jsem do toho hodil vidle, ale teď jsem za to rád,“ dodává Šugár.

Do světa z brněnského coworkingu

Mezi potenciálními lokacemi natáčení zvažoval startup vlastní kanceláře, ale nakonec zvolil brněnský coworking Clubco. Smartlook neměl navíc s natáčením reklamy žádné zkušenosti a volil i netradiční přístup. „Skvělé je, že jsme přímo na place měli i zástupce cílových person. Našeho UX designéra Drahomíra a product managera Martina. Kluci mi s celým procesem neskutečně pomohli a bez jejich zapojení by to nebylo ono. Zapojil se i náš CEO Petr Janošík, který býval původně kreativec,“ uzavírá Šugár.

Více o Smartlook

Smartlook kouzlí s analytikou dat. Jde o software, který propojuje nahrávací systém a analytické nástroje a díky kterému mohou firmy sledovat, k jakým interakcím ze strany návštěvníků dochází. Kombinace živých nahrávek a pokročilých analytických funkcí umožňuje zhlédnout nejdůležitější momenty cesty uživatele přímo očima zákazníka. Neunikne vůbec nic – každé kliknutí a pohnutí myší je detailně zachyceno. Už žádné „proč nedokončil nákup“ nebo „proč nechápe, že na tohle místo klikat nemá“, už žádné hádání, ale hmatatelné odpovědi. Smartlook jsou Brňáci, ale kanceláře mají také v Praze a podívat se na své weby a mobilní aplikace očima svých uživatelů umožňují dnes už více než šedesáti tisícům klientů, mezi něž patří třeba Volvo, Miele, Vogue nebo taky čeští Rohlík a Alza.

Newsletter