Tržby Softec loni rostly y/y o pětinu na rekordních 20,6 mil. eur

Konsolidované tržby Skupiny Softec loni rostly meziročně o pětinu na rekordních 20,6 milionů eur. Za výsledkem stojí především nové domácí a zahraniční projekty v oblasti pojišťovnictví, bankovnictví nebo finančním poradenství, například biometrického podepisování.

Růst obratu byl loni výrazný zejména v pojišťovnictví a finančním poradenství, kde jsou zákazníky Softecu soukromé tuzemské a mezinárodní společnosti. Teritoriálně šlo jak o Česko a Slovensko, tak i o blízké zahraničí. Ve službách pro veřejný sektor skupina udržela úroveň obratu z předchozího roku. Svými výsledky tak potvrdila i v roce 2016 postavení významného poskytovatele SW řešení a konzultačních služeb. Ve svých projektech kladla důraz na optimalizaci procesů, inovativnost řešení a přínos pro klienty.

„Prioritou pro další období zůstane i nadále pomoc našim zákazníkům při digitální transformaci, a to prostřednictvím našich inovativních řešení, dále pak přenos našich zkušeností a řešení do českého a rakouského finančního sektoru, který čeká řada regulací v podobě EU směrnic PSD2, IDD nebo GDPR. Spolu s tím očekávám i další růst naší společnosti,“ uvedl výkonný ředitel skupiny Peter Morávek.

Skupina měla ke konci loňského roku 300 zaměstnanců a působila ve čtyřech městech: Praze, Bratislavě, Žilině a Prievidzi. Její řešení a služby dnes využívají klienti v 16 zemích střední a východní Evropy. K nejvýznamnějším aktuálně patří zákazníci ze skupiny VIG, Generali, Raiffeisen, Orange nebo KBC.

Skupina rovněž informovala, že novým ředitelem pro Českou republiku se stává Pavel Doležal. Telekomunikace bude mít ve skupině nově na starosti Stanislav Marosz.

Newsletter