Turecké aerolinie zrušily v Istanbulu pro dnešek na 340 letů

Turecké aerolinie zrušily pro dnešek na 340 letů, které měly přistát či odlétat z Atatürkova letiště v Istanbulu. Informovala o tom agentura DPA. Provoz na letišti, kde v úterý večer sebevražední atentátníci zabili nejméně 36 lidí a dalších téměř 150 zranili, ale byl již částečně obnoven. České ministerstvo zahraničí zatím nemá informace, že by mezi oběťmi či zraněnými byli Češi. Všichni mrtví ale stále ještě nebyli identifikováni.

Mezi Prahou a Istanbulem byly na dnešek původně plánovány tři zpětné spoje společnosti Turkish Airlines. „Odpolední, který měl přiletět ve 13:40 a odletět zpět do Turecka ve 14:35, byl zrušen,“ řekla ČTK mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Ranní spoj s příletem do Prahy v 09:00 a odletem v 09:55 zrušen nebyl, na příletu je ale podle webu pražského letiště veden jako zpožděný. Večerní linka s příletem v 18:30 je zatím beze změny.

Turecké aerolinky rovněž uvedly, že cestující si mohou zdarma přeobjednat či vrátit objednané lety až do 5. července.

Také Americký Federální úřad pro letectví (FAA) bezprostředně po útoku zrušil všechny lety mezi Spojenými státy a Istanbulem. Po několika hodinách ale zastavení letů zrušil.

K útoku na jedno z nejrušnějších letišť v Evropě se zatím nikdo nepřihlásil. Podle tureckého premiéra Binaliho Yildirima se na základě dosavadních zjištění zdá, že za masakrem stojí radikální hnutí Islámský stát.

Newsletter