Tuzemští technici budou zajišťovat údržbu letadel China Eastern

Traťovou údržbu letadel a nutné opravy budou pro čínského dopravce China Eastern Airlines na lince mezi Prahou a Šanghají zajišťovat tuzemští technici ze společnosti Czech Airlines Technics (CSAT). V tiskové zprávě o tom dnes informoval Český Aeroholding. Čínský dopravce zahájí pravidelné lety mezi Prahou a Šanghají ve čtvrtek.

Podobnou smlouvu mají tuzemští technici s čínskou společností Hainan Airlines provozující spojení mezi Prahou a Pekingem. Smlouva je plánována i pro spojení Sichuan Airlines, které mají zahájit pravidelné lety do Cheng – tu.

„China Eastern Airlines je již třináctou mimoevropskou leteckou společností a celkově se řadí mezi 58 smluvních partnerů, kterým CSAT v současné době poskytuje traťovou údržbu jak na pravidelné, tak nepravidelné lety,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, pod který společnost CSAT patří. Hodnotu zakázky na takzvanou traťovou údržbu pro letadla typu Airbus A330, případně Boeing 767 a 777 neuvedl.

Firma Czech Airlines Technics vznikla jako opravna letadel ČSA, s postupným snižováním letadlové flotily ČSA hledá zakázky i jinde. Mezi největší zákazníky společnosti ale patří dál ČSA spolu se společností Travel Service. Ze zahraničních leteckých dopravců CSAT zajišťuje služby pro společnosti Transavia, Finnair, Air Berlin, a také pro vzdušné síly Armády ČR.

Newsletter