Dolar zahajuje týden mírným růstem dolarového indexu a proti euru posunem zpět pod 1,1900 EURUSD. Koruna navazuje na páteční ztráty a oslabuje směrem k 26,10 za euro.

Týden podnikání? Jeden z top světových podnikatelů dneška a řada dalších

Celosvětový Týden podnikání opět v ČR, představí mj. jednoho z nejzajímavějších světových podnikatelů dneška a přinese desítky událostí v řadě měst Již popáté se v týdnu od 13. do 19. 11. uskuteční česká podoba celosvětového projektu na podporu podnikání Global Entrepreneurship Week. Kromě zhruba stovky akcí po celé ČR se v rámci hlavní události Týdne podnikání představí mj. 20letý Chris Kelsey, jehož firma staví v Dubaji první mrakodrap na světě vytištěný na 3D tiskárně.

Chris Kelsey, 20letý zakladatel a šéf startupu Cazza Technologies, je zároveň bývalým CEO úspěšného startupu Appsitude s 60 zaměstnanci a zisky nad 10 milionů USD. Dále Matt Komorowski, výkonný ředitel společnosti PayPal pro severní a střední Evropu, zodpovědný za růst PayPalu a tvorbu firemní strategie ve více než 30 zemích světa a další.

Představí se i čeští řečníci. Namátkou Václav Muchna, spolumajitel a ředitel Y SOFTu, české firmy, která je na globálním trhu dvojkou v print managementu, udává v technologické rovině ve světovém měřítku směr a trend a disponuje šestnácti pobočkami na pěti kontinentech. Dále Věra Komárová, ředitelka strategie nejúspěšnější české kosmetické společnosti Dermacol obchodující ve více než 60 zemích světa, Michal Záklasník, výkonný ředitel firmy E.ON či investor Jan Zadák, donedávna globální viceprezident Hewlett-Packard Enterprise.

Konferenci bude předcházet Veletrh Týdne podnikání. Na něm představí zástupci soukromého, veřejného i státního sektoru své služby a produkty pro firmy, zájemce o podnikání i studenty zajímající se o budoucí uplatnění. Prezentovat se budou například zástupci bankovního či vzdělávacího sektoru, přední hráči na marketingovém poli nebo také dynamické IT firmy.

Akce nabídne i Franchising veletrh, určený zájemcům o podnikání pod zavedenou značkou, a také Master franchisovou konferenci, určenou pro zájemce o franchisové podnikání a nákup master franchisových licencí a výhradního zastoupení prezentovaných systémů pro ČR a SR. V rámci Veletrhu Týden podnikání budou probíhat i odborné semináře. Organizovat je budou CzechInvest, CS Legal, Direct People, Českomoravská záruční a rozvojová banka a eNovation. Vstupenky na veletrh s konferencí lze zajistit na webu Týdne podnikání.

Po celý týden bude také probíhat až 100 doprovodných událostí. Jejich účastníci například dostanou návod, jak rozběhnout, popř. zabít, svůj nápad. Naučí se, jak správně stanovovat správné cíle, jak rozjet vlastní byznys nebo zjistí, jak v podnikání funguje intuice.

V rámci oblíbené Fuckup Night si budou moci poslechnout příběhy známých osobností o tom, co se jim dvakrát nepovedlo. CS Legal nabídne seminář Akvizice jako nástroj růstu, další události připravují coworkingová centra jako třeba Impact Hub, Opero, K10 a další. Zájemci budou moci dále absolvovat semináře na téma čínských investic v ČR, problematiky firemních sociálních sítí, řízení projektů v prostředí Průmyslu 4.0 atd. Seznam všech doprovodných událostí je k dispozici na webu Týdne podnikání.

Týden podnikání, který se bude konat od 13. do 19. listopadu, je součástí největší celosvětové události na podporu podnikání Global Entrepreneurship Week. Podporuje ji řada významných osobností jako Barack Obama, princ Charles nebo sir Richard Branson. V roce 2016 se do ní zapojilo více než 8 000 000 účastníků ve 160 zemích světa. Hostitelskou organizací je pro Českou republiku European Leadership & Academic Institute (ELAI). V roce 2017 se bude Týden podnikání v České republice konat již popáté. V minulém roce proběhlo rekordních 135 událostí, které navštívilo více než 7000 účastníků. Letos se můžete těšit opět až na 100 událostí po celé České republice. Hlavní událost Týdne podnikání se uskuteční 15. listopadu ve Slovanském domě v Praze. Záštitu nad Týdnem podnikání 2017 oficiálně přijali: Svaz průmyslu a dopravy České republiky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Newsletter