U Karabachu prý propukly boje, Baku hovoří o porušení příměří

Ázerbájdžánská armáda v noci na dnešek za pomoci dělostřelectva, obrněné techniky i letectva prý podnikla útoky podél celé hranice s Náhorním Karabachem, převážně Armény osídlenou oblastí, která se za pomoci Arménie odtrhla od Ázerbájdžánu. O bojích podle agentury Interfax informovaly karabašské a arménské úřady.

Arménská armáda prý sestřelila ázerbájdžánský vrtulník, Ázerbájdžán to ale popřel a obvinil Armény z porušování příměří. Jerevan naznačil oběti na životech na obou stranách, žádná čísla však dosud neuvedl. Podle karabašských úřadů při ostřelování zahynul dvanáctiletý chlapec.

„Pokračují tvrdé boje. Protivník utrpěl značné ztráty na živé síle a vojenské technice. Sestřelili jsme vrtulník ázerbájdžánského vojenského letectva,“ řekl Interfaxu nejmenovaný představitel arménského ministerstva obrany.

„Ázerbájdžán podnikl otevřený útok, po celé délce hranic s Náhorním Karabachem se vedou boje,“ uvedl mluvčí arménského ministerstva Arcrun Ovannisjan. „Na obou stranách jsou padlí (…) V tuto chvíli je iniciativa v našich rukou,“ později dodal podle Interfaxu.

„Kromě boje na přední linii nepřítel ostřeloval civilní obce a vojenská kasárna. V dané chvíli se po celé frontové linii odehrávají intenzivně boje,“ tvrdí karabašské úřady. Palba z raketometů si podle nich vyžádala život dvanáctiletého Vaginaka Grigorjana, další dvě děti byly zraněny.

Newsletter